притисни ентер »

"Spice Girls" не се откажуваат

"Spice Girls" не се откажуваат

Популарните "Спајсици" по шест години повторно ќе се соберат поради турнеја. "Spice Girls" наводно закажале и седми концерт на турнејата, за да им се приклучи и Викторија Бекам. Откако "Spice Girls" неодамна и официјално ги објавиле датумите на концертите на турнејата низ Велика Британија, која стартува во јуни 2019. година, поради која се собираат

„Спајс грлс“ закажаа седми концерт на турнејата заради Викторија

„Спајс грлс“ закажаа седми концерт на турнејата заради Викторија

„Спајс грлс“, наводно, го закажале и седмиот концерт на турнејата за да им се придружи Викторија Бекам. Откако „Спајс грлс”, неодамна официјално ги објавија датумите на концертите на турнејата во Велика Британија, која започнува во јуни 2019 година, поради која се состануваат повторно по шест години, Викторија Бекам им посака среќа, но исто така откри

„Спајс грлс“ закажаа седми концерт на турнејата заради Викторија

„Спајс грлс“ закажаа седми концерт на турнејата заради Викторија

„Спајс грлс“, наводно, го закажале и седмиот концерт на турнејата за да им се придружи Викторија Бекам. Откако „Спајс грлс”, неодамна официјално ги објавија датумите на концертите на турнејата во Велика Британија, која започнува во јуни 2019 година, поради која се состануваат повторно по шест години, Викторија Бекам им посака среќа, но исто така откри

„Спајс грлс“ закажаа седми концерт на турнејата заради Викторија

„Спајс грлс“ закажаа седми концерт на турнејата заради Викторија

„Спајс грлс“, наводно, го закажале и седмиот концерт на турнејата за да им се придружи Викторија Бекам. Откако „Спајс грлс”, неодамна официјално ги објавија датумите на концертите на турнејата во Велика Британија, која започнува во јуни 2019 година, поради која се состануваат повторно по шест години, Викторија Бекам им посака среќа, но исто така откри

„Спајс грлс“ најавија и седми концерт за да им се приклучи и Викторија Бекам

„Спајс грлс“ најавија и седми концерт за да им се приклучи и Викторија Бекам

Британската музичка група „Спајс грлс“ наводно закажала и седми концерт на турнејата со цел барем на еден настап на сцената им се приклучи и нивната колешка Викторија Бекам. Сопругата на популарниот поранешен фудбалер Дејвид Бекам првично најави дека нема да биде во можност да им се приклучи на „спајсици“ на турнејата поради обврските што ги има околу

„Спајс Грлс“ не се откажуваат: „Викторија Бекам ќе ни се приклучи на турнејата!“

„Спајс Грлс“ не се откажуваат: „Викторија Бекам ќе ни се приклучи на турнејата!“

Популарните “Спајсици” по шест години повторно ќе се соберат поради турнеја. „Spice Girls„ наводно закажале и седми концерт на турнејата, за да им се приклучи и Викторија Бекам. Откако „Spice Girls„ неодамна и официјално ги објавиле датумите на концертите на турнејата низ Велика Британија, која стартува во јуни 2019. година, поради која се собираат

Само за Викторија Бекам, „Спајс Грлс“ најавија и седми концерт

Само за Викторија Бекам, „Спајс Грлс“ најавија и седми концерт

Британската музичка група „Спајс Грлс“ наводно закажале и седми концерт на турнејата со цел барем на еден настап на сцената им се приклучи и нивната колешка Викторија Бекам. Сопругата на популарниот поранешен фудбалер Дејвид Бекам, првично најави дека нема да биде во можност да им се приклучи на „Спајсици“ на турнејата поради обврските кои ги има околу

“Spice Girls” не се откажуваат: Викторија сепак ќе ни се приклучи на турнејата

“Spice Girls” не се откажуваат: Викторија сепак ќе ни се приклучи на турнејата

Популарните “Спајсици” по шест години повторно ќе се соберат поради турнеја. “Spice Girls” наводно закажале и седми концерт на турнејата, за да им се приклучи и Викторија Бекам. Откако “Spice Girls” неодамна и официјално ги објавиле датумите на концертите на турнејата низ Велика Британија, која стартува во јуни 2019. година, поради која се собираат

"Spice Girls" не се откажуваат: Викторија сепак ќе ни се приклучи на турнејата

"Spice Girls" не се откажуваат: Викторија сепак ќе ни се приклучи на турнејата

Популарните "Спајсици" по шест години повторно ќе се соберат поради турнеја. "Spice Girls" наводно закажале и седми концерт на турнејата, за да им се приклучи и Викторија Бекам. Откако "Spice Girls" неодамна и официјално ги објавиле датумите на концертите на турнејата низ Велика Британија, која стартува во јуни 2019. година, поради која се собираат

Само за Викторија Бекам, „Спајс Грлс“ најавија и седми концерт

Само за Викторија Бекам, „Спајс Грлс“ најавија и седми концерт

Британската музичка група „Спајс Грлс“ наводно закажале и седми концерт на турнејата со цел барем на еден настап на сцената им се приклучи и нивната колешка Викторија Бекам. Сопругата на популарниот поранешен фудбалер Дејвид Бекам, првично најави дека нема да биде во можност да им се приклучи на „Спајсици“ на турнејата поради обврските кои ги има околу

loading...
„Spice Girls“ повторно заедно, но без Викторија Бекам

„Spice Girls“ повторно заедно, но без Викторија Бекам

Познатите „Спајсици“ повторно ќе се соберат поради турнејата, но во помал состав, без Викторија Бекам. Четирите членки Ема, Мел С, Мел Б и Гери официјално го потврдија повторното обединување и ги известија фановите за датумите на турнејата низ Британија на друштвените мрежи, а сите се возбудени што повторно ќе се појават пред публиката. Како што беше

Spice Girls на музичка турнеја по 10 години!

Spice Girls на музичка турнеја по 10 години!

Британската група Spice Girls пред 10 години ја запре работата на музичката сцена, но оваа година се враќаат на голема врата. Девојките од бендот одлучија да се обединат и да направат турнеја. За жал, Victoria Beckham, нема да им се придружи овој пат. Melanie Brown , Emma Bunton , Geri Horner и Melanie Chisholm ги открија деталите. “Ќе настапиме само

Spice Girls со датуми за турнеата

Spice Girls со датуми за турнеата

Пред две седмици ве информиравме за турнеата на Spice Girls која треба да се одржи следната година , но сега се објавени и датумите. Иако претходно беа најавени 12 концерти, во официјалното соопштение стојат само 6 датуми. Melanie Brown, Geri Horner (Halliwell), Emma Bunton и Melanie Chisholm ќе настапат во 6 британски градови, а ќе им се придружи

„Спајс грлс“ повторно заедно, но без Викторија Бекам (Видео)

„Спајс грлс“ повторно заедно, но без Викторија Бекам (Видео)

Познатите „спајсици” ќе се обединат за турнејата, но во малку помал состав – без Викторија Бекам. Четирите членки на британската поп-група: Ема (42), Мел Ц (44), Мел Б (43) и Гери (46), официјално потврдија дека се повторно заедно и преку социјалните мрежи ги известија обожавателите за датумите на турнејата во Велика Британија, истакнувајќи дека се

„Спајс грлс“ повторно заедно, но без Викторија Бекам

„Спајс грлс“ повторно заедно, но без Викторија Бекам

Познатите „спајсици” ќе се обединат за турнејата, но во малку помал состав – без Викторија Бекам. Четирите членки на британската поп-група: Ема (42), Мел Ц (44), Мел Б (43) и Гери (46), официјално потврдија дека се повторно заедно и преку социјалните мрежи ги известија обожавателите за датумите на турнејата во Велика Британија, истакнувајќи дека се

„Спајс грлс“ повторно заедно, но без Викторија Бекам

„Спајс грлс“ повторно заедно, но без Викторија Бекам

Познатите „спајсици” ќе се обединат за турнејата, но во малку помал состав – без Викторија Бекам. Четирите членки на британската поп-група: Ема (42), Мел Ц (44), Мел Б (43) и Гери (46), официјално потврдија дека се повторно заедно и преку социјалните мрежи ги известија обожавателите за датумите на турнејата во Велика Британија, истакнувајќи дека се

„Спајс грлс“ повторно заедно, но без Викторија Бекам

„Спајс грлс“ повторно заедно, но без Викторија Бекам

Познатите „спајсици” ќе се обединат за турнејата, но во малку помал состав – без Викторија Бекам. Четирите членки на британската поп-група: Ема (42), Мел Ц (44), Мел Б (43) и Гери (46), официјално потврдија дека се повторно заедно и преку социјалните мрежи ги известија обожавателите за датумите на турнејата во Велика Британија, истакнувајќи дека се

Погодувате ли кој е најголемиот обожавател на „Спајс Грлс“?

Погодувате ли кој е најголемиот обожавател на „Спајс Грлс“?

Вест број еден во светскиот шоу-биз деновиве е обединувањето на членките на „Спајс Грлс“. Од јуни следната година започнува нивната светска турнеја, а започнува со концертот во Манчестер. Тоа израдува бројни обожаватели на групата, посебно оние што пораснале со нивната музика. Меѓу нив е и пејачката Адел. Таа на Инстаграм профилот објави фотографија

„Спајс Грлс“ ја најавија турнејата, но без Викторија Бекам

„Спајс Грлс“ ја најавија турнејата, но без Викторија Бекам

Наместо пет, ќе бидат четири, но сепак ќе одат на турнеја. Легендарната британска поп група „Спајс Грлс“ се обединува за новата турнеја, на која ќе настапува без Викторија Бекам, еден од основачките членови на групата. Мелани Чизхолм, Мелани Браун, Ема Бантон и Гери Хорнер (екс Халивел) ќе одржат шест концерти во Велика Британија како дел од повратната

Spice Girls се враќаат на сцената

Spice Girls се враќаат на сцената

Spice Girls ќе одржат шест концерти низ Велика Британија во јуни 2019 година, потврдија девојките од групата. Мелани Chisholm, Мелани Браун, Ема Бунтон и Гери Хорнер (Халивел) го објавија соединувањето преку live video на Фејсбук, при тоа пеејќи  рефрен од песната Spice Up Your Life. Првиот концерт ќе се одржи на 1 јуни 2019 година на стадионот Етихад