притисни ентер »

Принцот Хари: Ми требаше многу време да сфатам што е расизмот

Принцот Хари: Ми требаше многу време да сфатам што е расизмот

Принцот Хари: Ми требаше многу време да сфатам што е расизмот Британскиот принц Хари вели дека му биле потребни години за да сфати дека несвесната расна пристрасност постои и дека дошол до ова сознание откако се обидел да ја разбере позицијата на неговата сопруга Меган Маркл, чиј татко е белец, а мајка ѝ е Афроамериканка. Принцот разговараше за расизмот

Принцот Хари: Ми требаше многу време да сфатам што е расизмот

Принцот Хари: Ми требаше многу време да сфатам што е расизмот

Британскиот принц Хари вели дека му биле потребни години за да сфати дека несвесната расна пристрасност постои и дека дошол до ова сознание откако се обидел да ја разбере позицијата на неговата сопруга Меган Маркл, чиј татко е белец, а мајка ѝ е Афроамериканка. Принцот разговараше за расизмот со Патрик Хачинсон, црнец и активист за граѓански права,

Принцот Хари: Ми требаше многу време да сфатам што е расизмот

Принцот Хари: Ми требаше многу време да сфатам што е расизмот

– Британскиот принц Хари вели дека му биле потребни години за да сфати дека несвесната расна пристрасност постои и дека дошол до ова сознание откако се обидел да ја разбере позицијата на неговата сопруга Меган Маркл, чиј татко е белец, а мајка ѝ е Афроамериканка. Принцот разговараше за расизмот со Патрик Хачинсон, црнец и активист за граѓански права,

Исплива неочекувана изјава на Амал и Џорџ Клуни од венчавката на Меган Маркл и Хари

Исплива неочекувана изјава на Амал и Џорџ Клуни од венчавката на Меган Маркл и Хари

фото: Профимедиа Меѓу најзначајните гости на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл несомнено беа адвокатката Амал и актерот Џорџ Клуни. Венчавката на поранешната актерка Меган Маркл и британскиот принц Хари го привлече вниманието на целиот свет и беше настан што собра неколку светски starsвезди. Тука беа Дејвид и Викторија Бекам, Серена Вилијамс,

Принцот Хари: Ми требаше многу време да сфатам што е расизмот

Принцот Хари: Ми требаше многу време да сфатам што е расизмот

Британскиот принц Хари вели дека му биле потребни години за да сфати дека несвесната расна пристрасност постои и дека дошол до ова сознание откако се обидел да ја разбере позицијата на неговата сопруга Меган Маркл, чиј татко е белец, а мајка ѝ е Афроамериканка. Принцот разговараше за расизмот со Патрик Хачинсон, црнец и активист за граѓански права,

Хари со шлаканица за кралското семејство:Ми требаа години да сфатам некои работи

Хари со шлаканица за кралското семејство:Ми требаа години да сфатам некои работи

Принцот го рече ова во интервју за расизмот со Патрик Хачинсон, активист, кој бил на фотографијата на Ројтерс во јуни во Лондон, носејќи бел човек на безбедно по судир меѓу анти-расистичките демонстранти и членовите на крајната десница. Хари му рекол на Хачинсон дека го смета за „ангел чувар“ затоа што ги штител сите на собирот. Двајцата се согласиле