притисни ентер »

Леклерк: Немаме проблеми со Фетел, се договоривме да не се судираме повеќе

Леклерк: Немаме проблеми со Фетел, се договоривме да не се судираме повеќе

Возачот на Ферари, Шарл Леклер зборуваше за инцидентот во Бразил, кога тој и клупскиот колега Фетел се судрија. Двата возачи на италијанската компанија не се покажаа како најкомпатибилен пар, а неколку пати низ сезоната имаа недоразбирања. Младиот Монегашанин призна дека се конкурентни и сакаат да победуваат. „Екстремно сме конкурентни и понекогаш

Леклер: Несреќата со Фетел нема да се случи повторно

Леклер: Несреќата со Фетел нема да се случи повторно

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер изјави дека несреќата со неговиот тимски колега Себастијан Фетел е лекција за двајцата и вети дека тоа нема да се случи повторно. Инцидентот се случи за време на трката во Бразил минатата година кога двајцата се судрија и испаднаа од трката. – Ние сакаме да победуваме, ние сме исклучително посветени и понекогаш имаме

Леклер: Несреќата со Фетел нема да се случи повторно

Леклер: Несреќата со Фетел нема да се случи повторно

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер изјави дека несреќата со неговиот тимски колега Себастијан Фетел е лекција за двајцата и вети дека тоа нема да се случи повторно. Инцидентот се случи за време на трката во Бразил минатата година кога двајцата се судрија и испаднаа од трката. – Ние сакаме да победуваме, ние сме исклучително посветени и понекогаш имаме

Леклер: Несреќата со Фетел нема да се случи повторно

Леклер: Несреќата со Фетел нема да се случи повторно

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер изјави дека несреќата со неговиот тимски колега Себастијан Фетел е лекција за двајцата и вети дека тоа нема да се случи повторно. Инцидентот се случи за време на трката во Бразил минатата година кога двајцата се судрија и испаднаа од трката. – Ние сакаме да победуваме, ние сме исклучително посветени и понекогаш имаме