притисни ентер »

Антонио Милошоски твитна за актуелните случувања

Антонио Милошоски твитна за актуелните случувања

Антонио Милошоски твитна за актуелните случувања Пратеникот Антонио Милошоски на твитер напиша статус за актуелните случивања во државата: Антонио Милошоски твитна за актуелните случувања

Милошоски до Анѓушев : Кога ќе го спроведете проектот што го ветивте 15 % поврат на ДДВ како 13 плата за секое семејство

Милошоски до Анѓушев : Кога ќе го спроведете проектот што го ветивте 15 % поврат на ДДВ како 13 плата за секое семејство

Во вечерашната емисија Отворено  на Канал 5  гостуваше актуелниот вице премиер Кочо Анѓушев. Во емисијата се дискутираше за економската состојба и за скандалите што го следат вице премиерот во поглед на стечајот на“ Фени Индустри“ и воведувањето на  прогресивниот данок.   Бидејќи емисијата оди во живо актуелниот пратеник  од редовите на ВМРО ДПМНЕ

Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15 отсто ДДВ што го вети Заев

Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15 отсто ДДВ што го вети Заев

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја искористи приликата и онлајн му постави прашање на Анѓушев. Ова на својот фејсбук профил го објави пратеникот Милошоски. Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15 отсто

Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15% ДДВ што го вети Заев

Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15% ДДВ што го вети Заев

Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15% ДДВ што го вети Заев Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја искористи приликата и онлајн му постави прашање на Анѓушев. Ова на својот фејсбук профил го објави пратеникот

Милошоски: г-н Анѓушев, ќе бидете ли љубезен да објасните кога ќе почнете со проектот поврат на 15% ДДВ, што заедно со Заев го ветивте пред изборите?

Милошоски: г-н Анѓушев, ќе бидете ли љубезен да објасните кога ќе почнете со проектот поврат на 15% ДДВ, што заедно со Заев го ветивте пред изборите?

Кочо Анѓушев, вицепремиерот за економски прашања, гостуваше на # СамоВистина , ја искористив приликата и поставив online прашање кое гласеше: г-н Анѓушев, наместо да ги оптоварувате граѓаните со нови давачки, ќе бидете ли љубезен да објасните кога ќе почнете со проектот поврат на 15% ДДВ, што заедно со Заев го ветивте пред изборите? Еве што одговори

Антонио Милошоски твитна за актуелните случувања

Антонио Милошоски твитна за актуелните случувања

Пратеникот Антонио Милошоски на твитер напиша статус за актуелните случувања: Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината

Милошоски го натера Анѓушев да каже дека нема поим што ветувале со Заев

Милошоски го натера Анѓушев да каже дека нема поим што ветувале со Заев

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја искористи приликата и онлајн му постави прашање на Анѓушев. Ова на својот фејсбук профил го објави пратеникот Милошоски. Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со

Милошоски: Г-н Анѓушев, ќе објасните ли кога ќе почнете со проектот поврат на 15% ДДВ, кој го ветивте пред изборите?

Милошоски: Г-н Анѓушев, ќе објасните ли кога ќе почнете со проектот поврат на 15% ДДВ, кој го ветивте пред изборите?

Кочо Анѓушев, вицепремиерот за економски прашања, гостуваше на #СамоВистина, ја искористив приликата и поставив online прашање кое гласеше: г-н Анѓушев, наместо да ги оптоварувате граѓаните со нови давачки, ќе бидете ли љубезен да објасните кога ќе почнете со проектот поврат на 15% ДДВ, што заедно со Заев го ветивте пред изборите? Еве што одговори

КОГА ЌЕ ДОБИЕШ НЕЗГОДНО ПРАШАЊЕ: Милошоски во живо во „Само Вистина“ со незгодно прашање до Анѓушев

КОГА ЌЕ ДОБИЕШ НЕЗГОДНО ПРАШАЊЕ: Милошоски во живо во „Само Вистина“ со незгодно прашање до Анѓушев

Додека водителката молеше за реклами и собираше поени кај Кочо Анѓушев, граѓаните на социјалните мрежи поставуваа вистински прашања преку своите Фејсбук коментари во живо во емисијата Канал 5. Меѓу граѓаните кои му поставија прашање на Анѓушев беше и пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој распали по вицепремиерот за економски прашања. WTF

Милошоски за изборните лаги на Заев: Почитувани земјоделци, на лажгото му се кратки нозете (Видео)

Милошоски за изборните лаги на Заев: Почитувани земјоделци, на лажгото му се кратки нозете (Видео)

Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави видео од премиерот Заев кој пред да дојде на власт им ветуваше многу на граѓаните на Република Македонија, но од ветеното не се исполни ништо. Меѓу тие луѓе беа и македонските земјоделци на кој Заев им ветуваше чуда, конкурентонст на пазарот, пласман…за жал денеска сликата на земјоделците

(Видео)НА ЛАЖГОТО МУ СЕ КРАТКИ НОЗЕТЕ: Антонио Милошоски ги потсети земјоделците на ветените „брда и долини“

(Видео)НА ЛАЖГОТО МУ СЕ КРАТКИ НОЗЕТЕ: Антонио Милошоски ги потсети земјоделците на ветените „брда и долини“

Килограм јаболка во Ресен се откупува по мизерни 0.5 денари, недоволни да ги покријат трошоците ниту за половина година работа. Сливарите ги фрлија плодовите на буниште, лозарите грозјето во Црна Река, овоштарите праските на автопат. Земјоделството се движи кон бездна, а одговорност за празните ветувања на Заев кој ветуваше масовен откуп по високи