притисни ентер »

ТРАГЕДИЈА КАЈ ВЕЛЕС:Четиричлено семејство повредено во сообраќајка кај поранешна Порцеланка

ТРАГЕДИЈА КАЈ ВЕЛЕС:Четиричлено семејство повредено во сообраќајка кај поранешна Порцеланка

Четири члена на едно семејство од село Горно Врановци – мајка, татко и две деца, се повредени попладнево во сообраќајна несреќа на патот после поранешна велешка Порцеланка, на свиокот кон село Горно Оризари во правец на Велес, кога се превртел автомобил марка Бе-ем-ве со велешки регистарски таблички со кој патувале жртвите. Како што информира за МИА,

ТРАГЕДИЈА КАЈ ВЕЛЕС:Четиричлено семејство повредено во сообраќајка кај поранешна Порцеланка

ТРАГЕДИЈА КАЈ ВЕЛЕС:Четиричлено семејство повредено во сообраќајка кај поранешна Порцеланка

Четири члена на едно семејство од село Горно Врановци – мајка, татко и две деца, се повредени попладнево во сообраќајна несреќа на патот после поранешна велешка Порцеланка, на свиокот кон село Горно Оризари во правец на Велес, кога се превртел автомобил марка Бе-ем-ве со велешки регистарски таблички со кој патувале жртвите. Како што информира за МИА,

Се преврте автомобил близу Велес: Повредено четиричлено семејство

Се преврте автомобил близу Велес: Повредено четиричлено семејство

– Двете нивни деца се вон животна опасност, а на едното од нив хируршки тим на велешката Општа болница се подготвува да му изврши операција, изјави Јаковлевски. Четири члена на едно семејство од село Горно Врановци – мајка, татко и две деца, се повредени попладнево во сообраќајна несреќа на патот после поранешна велешка Порцеланка, на свиокот кон село

Нова сообраќајка кај Велес, повредено четиричлено семејство

Нова сообраќајка кај Велес, повредено четиричлено семејство

Четири члена на едно семејство од село Горно Врановци – мајка, татко и две деца, се повредени попладнево во сообраќајна несреќа на патот после поранешна велешка Порцеланка, на свиокот кон село Горно Оризари во правец на Велес, кога се превртел автомобил марка Бе-Ем-Ве со велешки регистарски таблички со кој патувале жртвите. Како што информира за МИА,