притисни ентер »

Чави откри зошто ја одбил Барса: Прерано е за мое враќање на „Камп Ноу“!

Чави откри зошто ја одбил Барса: Прерано е за мое враќање на „Камп Ноу“!

Легендарниот фудбалер за врска на шпанска Барселона, Чави Ернандез беше првиот избор на раководството на каталонската гордост за наследник на Ернесто Валверде, но наместо него на клупата седна Кике Сетиен, тренерот на Бетис, кој сега ќе го предводи актуелниот шпански шампион. Чави два дена откако Барселона го избра Сетиен призна дека имал понуда од

Господски потег: Валверде си заминал од Барса без да ја испразни касата на Каталонците!

Господски потег: Валверде си заминал од Барса без да ја испразни касата на Каталонците!

Откако доби отказ после повеќе од две години како тренер на шпанска Барселона, Ернесто Валверде имаше можност да си замине од „Камп Ноу“ со повеќе пари на сметката, зашто имаше уште една ипол година од договорот, но тренерот се реши на господски потег – да ѝ остави неколку милиони на каталонската гордост. Барселона пред два дена го смени Валверде и

Чави за одбивањето на Барса: Прерано е за мојата тренерска кариера

Чави за одбивањето на Барса: Прерано е за мојата тренерска кариера

Легендарниот фудбалер на Барселона и сегашен тренер на Ал-Сад, објасни зашто одби да ја предводи Барселона. – Добив понуда од Барселона преку Ерик Абидал и Оскар Грау (извршен директор). Не прифатив. Премногу е рано за мојата тренерска кариера, но сепак сонувам да станам тренер на Барселона. Прво, разговарав за предлогот со моето семејство, а потоа

Чави ја одбил Барселона бидејќи сè уште му било рано

Чави ја одбил Барселона бидејќи сè уште му било рано

Легендарниот фудбалер на Барселона, Чави Ернандез призна дека се уште не се чувствува доволно подготвен да ја преземе тренерската функција во Барса. Чави доби предлог од раководството на Каталонците да го замени Ернесто Валверде, но во овој момент тој ја одби поканата и претпочиташе да се фокусира на неговиот сегашен клуб Ал-Сад од Катар. „Добив предлог

Чави: Прерано е јас да бидам тренер на Барселона

Чави: Прерано е јас да бидам тренер на Барселона

Легендата на Барселона, Чави Ернандез, призна дека ја одбил понудата на својот поранешен клуб да го замени Едуардо Валверде пред Каталонците да се решат да го постават Кике Сетиен на позицијата, оценувајќи дека е „прерано“ тој да ја прифати работата од соништата. Валверде беше отпуштен по 3:2 поразот од Атлетико Мадрид во полуфиналето на Суперкупот

Чави откри зошто одбил да биде тренер на Барселона

Чави откри зошто одбил да биде тренер на Барселона

Легендарниот фудбалер на Барселона и сегашен тренер на Ал-Сад, Чави, објасни зошто одби да ја предводи Барселона. – Добив понуда од Барселона преку Ерик Абидал и Оскар Грау (извршен директор). Не прифатив. Премногу е рано за мојата тренерска кариера, но сепак сонувам да станам тренер на Барселона. Прво, разговарав за предлогот со моето семејство, а

Чави обелодени кој е неговиот став за новиот тренер на Барселона

Чави обелодени кој е неговиот став за новиот тренер на Барселона

Барселона во неуспехот во Супер Купот на Шпанија се одлучи да направи промена на тренерската позиција, па на местото на Ернесто Валверде пристигна искусниот Кике Сетиен. Сетиен според информациите на медиумите не бил прв избор на клубот од „Камп Ноу“ кој сакаше да го ангажира Чави Ернандез, но шпанскиот стратег се одлучи да ја одбие понудата и да остане

Чави: Прерано е јас да бидам тренер на Барселона

Чави: Прерано е јас да бидам тренер на Барселона

Легендата на Барселона, Чави Ернандез, призна дека ја одбил понудата на својот поранешен клуб да го замени Едуардо Валверде пред Каталонците да се решат да го постават Кике Сетиен на позицијата, оценувајќи дека е „прерано“ тој да ја прифати работата од соништата. Валверде беше отпуштен по 3:2 поразот од Атлетико Мадрид во полуфиналето на Суперкупот

Чави за одбивањето на Барса: Прерано е за мојата тренерска кариера

Чави за одбивањето на Барса: Прерано е за мојата тренерска кариера

– Легендарниот фудбалер на Барселона и сегашен тренер на Ал-Сад, објасни зашто одби да ја предводи Барселона. – Добив понуда од Барселона преку Ерик Абидал и Оскар Грау (извршен директор). Не прифатив. Премногу е рано за мојата тренерска кариера, но сепак сонувам да станам тренер на Барселона. Прво, разговарав за предлогот со моето семејство, а потоа

Барселона го отпушти, а Валверде сега покажа господски манири

Барселона го отпушти, а Валверде сега покажа господски манири

Eрнесто Валверде ја заврши соработката со Барселона после две ипол сезони. Раководството на тимот од „Ноу Камп“ одлучи да го отпушти овој стратег и на негово место да го доведе Кике Сетиен. Сепак, иако доби отказ Валверде од каталонскиот начин си замина како вистински господин и нема да ја бара платата која требаше да ја добие до истекот на договорот

Чави за одбивањето на Барса: Прерано е за мојата тренерска кариера

Чави за одбивањето на Барса: Прерано е за мојата тренерска кариера

Легендарниот фудбалер на Барселона и сегашен тренер на Ал-Сад, објасни зашто одби да ја предводи Барселона. – Добив понуда од Барселона преку Ерик Абидал и Оскар Грау (извршен директор). Не прифатив. Премногу е рано за мојата тренерска кариера, но сепак сонувам да станам тренер на Барселона. Прво, разговарав за предлогот со моето семејство, а потоа

Чави: Нема да кријам, Барселона сакаше да ме ангажира

Чави: Нема да кријам, Барселона сакаше да ме ангажира

Екипата на Барселона пред два дена се реши да му врачи отказно решение на Ернесто Валверде и веднаш го назначи Сетиен за нов предводник на тимот. Но, искусниот стратег не беше првата опција на челните лица на Каталонците, но до меѓусебна соработка стигна откако Чави се реши да ја обие понудата да седна на клупата на својот поранешен тим. Легендата

Чави: Прерано е во мојата тренерската кариера да седнам на клупата кај Барса

Чави: Прерано е во мојата тренерската кариера да седнам на клупата кај Барса

Легендарниот фудбалер на Барселона и сегашен тренер на Ал-Сад, објасни зашто одби да ја предводи Барселона. – Добив понуда од Барселона преку Ерик Абидал и Оскар Грау (извршен директор). Не прифатив. Премногу е рано за мојата тренерска кариера да седнам на клупата кај Барса. Сепак сонувам да станам тренер на Барселона. Прво, разговарав за предлогот

Чави објасни зошто ја одбил Барселона

Чави објасни зошто ја одбил Барселона

Чави Хернандез беше најголем кандидат за новото тренерско место во Барселона, но легендарниот фудбалер на каталонскиот гигант на крајот ја доби понудата. Преговорите беа во Доха, се чинеше дека се е подготвено за негов ангажман, но на крајот одлучи да одолее и да каже не. „Нема да кријам, постоеше понуда од Барселона имав разговори, но не ја прифатив

Чави објасни зошто ја одбил Барселона

Чави објасни зошто ја одбил Барселона

Чави Хернандез беше најголем кандидат за новото тренерско место во Барселона, но легендарниот фудбалер на каталонскиот гигант на крајот ја доби понудата. Преговорите беа во Доха, се чинеше дека се е подготвено за негов ангажман, но на крајот одлучи да одолее и да каже не. „Нема да кријам, постоеше понуда од Барселона имав разговори, но не ја прифатив

Чави ја одбил Барселона: Премногу е рано да седнам на клупата на „Камп Ноу“

Чави ја одбил Барселона: Премногу е рано да седнам на клупата на „Камп Ноу“

Чави потврди дека добил понуда од Барселона да го замени Ернесто Валверде на клупата, но дека истата ја одбил. Легендарниот фудбалер на Каталонците сметал дека засега е премногу рано во неговата кратка тренерска кариера да преземе еден таков чекор и да седне на клупата на „Камп Ноу“. „Да, добив понуда од Барселона на состанокот со Ерик Абидал и Оскар