притисни ентер »

ВИДЕО: Магичната ноќ на Дончиќ, од каде ли ги „вади“ овие потези?

ВИДЕО: Магичната ноќ на Дончиќ, од каде ли ги „вади“ овие потези?

Лука Дончиќ како да не е од оваа планета. Во оваа сезона тој е неприкосновен во НБА, во дресот на Далас. Синоќа за нешто помалку од едно полувреме имаше свое шоу во дуелот со Сакраменто. Постигна 25 поени, 17 пати асистираше, и имаше 15 скока. Погледнете како изгледаше сето тоа: ✨ 25 points ✨ 17 assists ✨ 15 rebounds ✨ And three wins in a row. ✨ @luka7doncic

ВИДЕО: Магичната ноќ на Дончиќ, од каде ли ги „вади“ овие потези?

ВИДЕО: Магичната ноќ на Дончиќ, од каде ли ги „вади“ овие потези?

Лука Дончиќ како да не е од оваа планета. Во оваа сезона тој е неприкосновен во НБА, во дресот на Далас. Синоќа за нешто помалку од едно полувреме имаше свое шоу во дуелот со Сакраменто. Постигна 25 поени, 17 пати асистираше, и имаше 15 скока. Погледнете како изгледаше сето тоа: ✨ 25 points ✨ 17 assists ✨ 15 rebounds ✨ And three wins in a row. ✨ @luka7doncic

ВИДЕО: Магичната ноќ на Дончиќ, од каде ли ги „вади“ овие потези?

ВИДЕО: Магичната ноќ на Дончиќ, од каде ли ги „вади“ овие потези?

Лука Дончиќ како да не е од оваа планета. Во оваа сезона тој е неприкосновен во НБА, во дресот на Далас. Синоќа за нешто помалку од едно полувреме имаше свое шоу во дуелот со Сакраменто. Постигна 25 поени, 17 пати асистираше, и имаше 15 скока. Погледнете како изгледаше сето тоа: ✨ 25 points ✨ 17 assists ✨ 15 rebounds ✨ And three wins in a row. ✨ @luka7doncic

Нова неверојатна партија на Дончиќ (ВИДЕО)

Нова неверојатна партија на Дончиќ (ВИДЕО)

Орландо ја прекина серијата од девет победи по ред на ЛА Лејкерс. Далас маверикс го совлада Сакраменто кингс со 123:127 како гостин, а на теренот доминираше неверојатниот Словенец, Лука Дончиќ. ✨ 25 points ✨ 17 assists ✨ 15 rebounds ✨ And three wins in a row. ✨ @luka7doncic | #MFFL 🗳️: https://t.co/RR73yy2YD3 pic.twitter.com/Xl9TyGzLwp — Dallas Mavericks

ВИДЕО: Чуда на паркетот… Секој потег на Лука е вистинско богатство!

ВИДЕО: Чуда на паркетот… Секој потег на Лука е вистинско богатство!

Лука Дончиќ со извонредна партија од 25 поени, 17 асистенции и 15 скока донесе победа за Далас против Сакраменто во синоќешниот натпревар од НБА лигата. Словенецот приредуваше вистински чуда на паркетот, а синоќа тоа се однесуваше пред се и на асистенциите за своите соиграчи. Без сомнение, партија за паметење на словенечкиот кошаркар… ✨ 25 points ✨