притисни ентер »

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал, Лоран Кошчелни, одби да патува со тимот на претсезонската турнеја во САД, објавија официјално од лондонскиот тим. Најверојатно ова е поврзано со желбата на 33-годишниот дефанзивец да ја напушти екипата. Се вели дека за него има понуди од Борусија (Дортмунд) и Бордо. – Ние сме разочарани од активностите на Лоран, кои се во спротивност

Кошелни не отпатува со Арсенал на турнеја и сигурно ќе го напушти Лондон

Кошелни не отпатува со Арсенал на турнеја и сигурно ќе го напушти Лондон

Францускиот дефанзивец Лорен Кошелни реши да не и се прикличи на екипата на Арсенал на подготвителната турнеја во САД. Тој со оваа постапка докажа дека дефинитивно ќе си замине од Лондон и дека од наредната сезона ќе игра за друг клуб. Неговиот најголем проблем во кариерата се честите повреди поради кои не може да го покаже максималниот потенцијал

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја Капитенот на Арсенал, Лоран Кошчелни, одби да патува со тимот на претсезонската турнеја во САД, објавија официјално од лондонскиот тим. Најверојатно ова е поврзано со желбата на 33-годишниот дефанзивец да ја напушти екипата. Се вели дека за него има понуди од Борусија (Дортмунд) и Бордо. – Ние

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал, Лоран Кошчелни, одби да патува со тимот на претсезонската турнеја во САД, објавија официјално од лондонскиот тим. Најверојатно ова е поврзано со желбата на 33-годишниот дефанзивец да ја напушти екипата. Се вели дека за него има понуди од Борусија (Дортмунд) и Бордо. – Ние сме разочарани од активностите на Лоран, кои се во спротивност

Капитенот прави проблеми во Арсенал

Капитенот прави проблеми во Арсенал

Арсенал има мал буџет за летниот преоден рок, тренерот Унаи Емери досега не успеа да донесе ниту еден играч, а проблемите со кои се соочува дополнително му ги зголеми капитенот Лоран Кошчелни. Поранешниот француски репрезентативец одбил да отпатува со тимот на подготовките во САД. „Разчарани сме од начинот на кој се однесува Кошчелни. Кога ќе го решиме

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал, Лоран Кошчелни, одби да патува со тимот на претсезонската турнеја во САД, објавија официјално од лондонскиот тим. Најверојатно ова е поврзано со желбата на 33-годишниот дефанзивец да ја напушти екипата. Се вели дека за него има понуди од Борусија (Дортмунд) и Бордо. – Ние сме разочарани од активностите на Лоран, кои се во спротивност

Капитенот на Арсенал одбил да замине со „топчиите“ на турнејата во САД

Капитенот на Арсенал одбил да замине со „топчиите“ на турнејата во САД

Капитенот на лондонски Арсенал и соиграч на македонскиот репрезентативен голман Дејан Илиев, Лоран Кошелни одбил да замине на предсезонската турнеја со „топчиите“ во САД, една година пред истекот на договорот. Кошелни во последниов период беше поврзуван со трансфер во Бордо, Рен и Лион, па сега со оваа постапка практично сака да издејствува трансфер,

Арсенал е разочаран од Кошчиелни, капитенот одбил да патува на подготовките во САД

Арсенал е разочаран од Кошчиелни, капитенот одбил да патува на подготовките во САД

Арсенал е разочаран од односот на капитенот Лорен Кошчиелни кој одби да патува на подготвителната турнеја во САД со остатокот од тимот. Се очекуваше дека Французинот ќе биде дел од составот на Арсенал кој денеска отпатува во САД, но 33-годишниот фудбалер остана во Лондон да ги бојкотира подготовките. Причината е тоа што сака да се врати во Франција

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал ја бојкотира американската турнеја

Капитенот на Арсенал, Лоран Кошчелни, одби да патува со тимот на претсезонската турнеја во САД, објавија официјално од лондонскиот тим. Најверојатно ова е поврзано со желбата на 33-годишниот дефанзивец да ја напушти екипата. Се вели дека за него има понуди од Борусија (Дортмунд) и Бордо. – Ние сме разочарани од активностите на Лоран, кои се во спротивност

Кошчиелни му прави проблеми на Арсенал, не отпатувал на турнејата во САД!

Кошчиелни му прави проблеми на Арсенал, не отпатувал на турнејата во САД!

Арсенал е разочаран од односот на капитенот Лорен Кошчиелни кој одби да патува на подготвителната турнеја во САД со остатокот од тимот. Се очекуваше дека Французинот ќе биде дел од составот на Арсенал кој денеска отпатува во САД, но 33-годишниот фудбалер остана во Лондон да ги бојкотира подготовките. Причината е тоа што сака да се врати во Франција

Капитенот на Арсенал одбил да оди на подготовки во САД

Капитенот на Арсенал одбил да оди на подготовки во САД

Лоран Косчиелни не отпатувал со тимот на Арсенал на подготовките во САД. Капитенот на „топчиите“ одбил да се качи во авион, бидејќи има желба да го напушти клубот летово и да се врати во Франција. Тој наводно има понуда од Бордо, клуб со кој е во контакт веќе неколку месеци. Од таборот на Арсенал веднаш излегоа со соопштение околу случувањата со Французинот

Капитенот Кошчелни одби да отпатува на припреми со Арсенал

Капитенот Кошчелни одби да отпатува на припреми со Арсенал

Во Арсенал моментално се случуваат чудни работи. Освен што имаат мал буџет за трансфери и се уште не донесоа ниту едно засилување, сега имаат нови проблеми. Имено, капитенот на овој клуб, Кошчелни одбил да патува со екипата на припремите во САД, а за ситуацијата се огласи и клубот. „Разочарани сме од однесувањето на Кошчелни, кој се спротиставува на

Арсенал: Многу сме разочарани од Кошчелни!

Арсенал: Многу сме разочарани од Кошчелни!

Арсенал на својот клупски сајт денеска потврди дека нивниот досегашен фудбалер Лорен Кошчелни одбил да отпатува за САД на пред-сезонската турнеја. „Топчиите“ летово ќе ја темпираат формата за наредната натпреврувачка сезона 2019/2020, но изненадувачки налетаа на „проблем“. – Многу сме разочарани од потегот на Кошчелни, што е надвор од нашите јасни

Неочекувано сценарио за Арсенал: Искусниот Кошчиелни одби да патува со тимот на турнејата во САД

Неочекувано сценарио за Арсенал: Искусниот Кошчиелни одби да патува со тимот на турнејата во САД

Неочекувани вести пристигнуваат од Лондон од каде се вели дека искусниот француски дефанзивец, Лоран Кошчиелни одбил да патува со тимот на турнејата во САД. Ваквата вест ја потврдија и од таборот на Арсенал од каде со кратко соопштение се огласија по целата оваа ситуација. – Лорен Кошчиелни одби да патува во САД на турнејата. Многу сме разочарани од