притисни ентер »

Десеткуваниот Еурофарм убедливо поразен од Спортинг

Десеткуваниот Еурофарм убедливо поразен од Спортинг

Вториот македонски претставник во ракометната Лига на шампиони, битолски Еурофарм Работник на дуелот во Лисабон настапи без тројцаца повредени играчи, па исходот во мечот со Спортинг беше неизбежен пораз, но се чини со превисоки 10 гола разлика (36-26) „Денес настапивме без 3-4 ракометари и тоа се почувствува во нашата игра. Можеби ние заслуживме не

Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон со 36:26

Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон со 36:26

Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Лисабон се поразени од португалскиот вице-првак Спортинг со 36:26. Битолските „фармацевти“ играа добро само во првите 10 минути од натпреварот кога резултатот беше израмнет (6:6 и 7:7), а потоа со серија голови домаќините поведоа со 8 голови разлика (17:9), и полувремето го завршија со водство од 17:11.

Двоцифрен пораз на Еурофарм Работник во Лисабон

Двоцифрен пораз на Еурофарм Работник во Лисабон

Ракометарите на Еурофарм Работник го доживеаја најтешкиот пораз од почетокот на сезоната во Лигата на шампионите. Вечерва во Лисабон, Спортинг го победи македонскиот вице-првак со 36:26 (17:11). Играчите на Стевче Алушевски беа во натпреварот до резултатот 6:6, потоа Спортинг со серија 12:2 обезбеди комотна позиција за остатокот од натпреварот. Најефикасни

Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон со 36:26

Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон со 36:26

Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Лисабон се поразени од португалскиот вице-првак Спортинг со 36:26. Битолските „фармацевти“ играа добро само во првите 10 минути од натпреварот кога резултатот беше израмнет (6:6 и 7:7), а потоа со серија голови домаќините поведоа со 8 голови разлика (17:9), и полувремето го завршија со водство од 17:11.

Двоцифрен пораз на Еурофарм Работник во Лисабон

Двоцифрен пораз на Еурофарм Работник во Лисабон

Ракометарите на Еурофарм Работник го доживеаја најтешкиот пораз од почетокот на сезоната во Лигата на шампионите. Вечерва во Лисабон, Спортинг го победи македонскиот вице-првак со 36:26 (17:11). Играчите на Стевче Алушевски беа во натпреварот до резултатот 6:6, потоа Спортинг со серија 12:2 обезбеди комотна позиција за остатокот од натпреварот. Најефикасни

Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон со 36:26

Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон со 36:26

Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Лисабон се поразени од португалскиот вице-првак Спортинг со 36:26. Битолските „фармацевти“ играа добро само во првите 10 минути од натпреварот кога резултатот беше израмнет (6:6 и 7:7), а потоа со серија голови домаќините поведоа со 8 голови разлика (17:9), и полувремето го завршија со водство од 17:11.

Тежок пораз на Еурофарм Работник во Лигата на шампионите

Тежок пораз на Еурофарм Работник во Лигата на шампионите

Битолската екипа со шестиот пораз во дебитантската сезона падна на последното шесто место во групата „Ц“. Македонскиот ракометен клуб денеска во Португалија е убедливо совладан од екипата на Спортинг со конечен резултат 36:26. Еурофарм Работник беше рамноправен во првите 10 минути од натпреварот кога беше израмнето (6:6, 7:7). Но, потоа Португалците

Тежок пораз на Еурофарм Работник во Лисабон, Спортинг победи со десет голови разлика

Тежок пораз на Еурофарм Работник во Лисабон, Спортинг победи со десет голови разлика

Ракометарите на Еурофарм Работник го доживеаа шестиот пораз во дебитантската сезона од Лигата на шампионите откако вечерва загубија од Спортинг Лисабон со 36:26. За разлика од претходните порази на Еурофарм Работник кои беа многу тесни, овој пат битолскиот клуб загуби убедливо со дури десет голови разлика. Натпреварот почна израмнето, беше 6-6 кога

Анти: Кога го играме нашиот систем, лесно погодуваме и победуваме

Анти: Кога го играме нашиот систем, лесно погодуваме и победуваме

Екипата на Спортинг по вторпат го надигра Еурофарм Работник и ги сочува шансите за елиминациона фаза во Лигата на шампионите. Битолскиот клуб немаше сили за надигрување во Португалија, а искусниот стратег на клупата на Португалците не го криеше задоволството од вечерашната победа на своите избраници. „Честитки за Еурофарм Работник за коректниот натпревар

Еурофарм вторпат поразен од Спортинг

Еурофарм вторпат поразен од Спортинг

Еурофарм Работник забележа уште еден пораз во ракометната Лига на шампиони, а овој пат избраниците на Стевче Алушовски беа совладани убедливо (36:26) на гостувањето кај Спортинг. Португалскиот првак уште во првото полувреме направи солидна предност (17:11) и најави дека оди на сигурна победа, а во вториот дел само ја зголеми предноста за убедлив триумф

Шести пораз за Еурофарм: Спортинг ги декласираше битолчани во Лисабон

Шести пораз за Еурофарм: Спортинг ги декласираше битолчани во Лисабон

Еурофарм Работник беше декласиран на гостувањето кај Спортинг и тоа со убедливи 26-36 во седмото коло од групната фаза во Лигата на шампиони. Битолската екипа успеа да се држи само една третина од првото полувреме (6-6), по што почна серијата на домаќините. Најпрво Спортинг направи 3-0 серија за 9-6, а потоа имаше и серија од пет погодоци за водство

Еурофарм Работник немоќен, шести пораз во Лигата на шампионите

Еурофарм Работник немоќен, шести пораз во Лигата на шампионите

Ракометарите на Еурофарм Работник  се убедливо совладани од Спортинг на гости со 36-26, на полувреме 17-11. Спортинг имаше предност во текот на целиот натпревар,Еурофарм Работник само четири пати стигна до израмнување на средбата. Домашниот тим комплетно доминираше на нтпреварот во двете полувремиња и ја запиша четвртата победа во конкуренцијата  Ц

Aлушовски: Не заслуживме убедлив пораз, но со толку грешки не се победува Спортинг

Aлушовски: Не заслуживме убедлив пораз, но со толку грешки не се победува Спортинг

Илузорно беше да се очекува вака хендикепиран и уморен Еурофарм Работник да се избори за сензација во Лисабон и поразот од Спортинг е целосно очекуван. Можеби Алушовски не очекуваше вака убедлив исход, но Спортинг беше силно мотивиран и ја исполни целта која го води кон едно од првите две места во групата. Тренерот на битолчани на прес-конференцијата

ЛШ: Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон

ЛШ: Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон

Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Лисабон се поразени од португалскиот вице-првак Спортинг со 36:26. Битолските „фармацевти“ играа добро само во првите 10 минути од натпреварот кога резултатот беше израмнет (6:6 и 7:7), а потоа со серија голови домаќините поведоа со 8 голови разлика (17:9), и полувремето го завршија со водство од 17:11.

Спортинг во Лисабон го растури Еурофарм

Спортинг во Лисабон го растури Еурофарм

Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Лисабон се поразени од португалскиот вице-првак Спортинг со 36:26 во рамките од групната фаза во Лигата на шампионите. Битолските „фармацевти” играа добро само во првите 10 минути од натпреварот кога резултатот беше израмнет (6:6 и 7:7), а потоа со серија голови домаќините поведоа со 8 голови разлика (17:9),

Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон со 36:26

Пораз на Еурофарм Работник од Спортинг во Лисабон со 36:26

– Ракометарите на Еурофарм Работник вечерва во Лисабон се поразени од португалскиот вице-првак Спортинг со 36:26. Битолските „фармацевти“ играа добро само во првите 10 минути од натпреварот кога резултатот беше израмнет (6:6 и 7:7), а потоа со серија голови домаќините поведоа со 8 голови разлика (17:9), и полувремето го завршија со водство од 17:11

Еурофарм инфериорен во Португалија, Спортинг вторпат подобар ривал

Еурофарм инфериорен во Португалија, Спортинг вторпат подобар ривал

Ракометарите на Еурофарм Работник го претрпеа шестиот пораз во групната фаза на Лигата на шампионите, откако попладне во Лисабон беа надиграни од Спортинг Лисабон. Вицешампионот на Португалија извојува победа од 36-26 (17-11), откако водеше во текот на сите 60 минути. Натпреварот започна израмнето и четири пати резултатот беше израмнет. Добрата реализација

Анти: Еурофарм е многу физичка екипа, ни создаде проблеми на првиот натпревар

Анти: Еурофарм е многу физичка екипа, ни создаде проблеми на првиот натпревар

Споритнг игра многу променливо во португалското првенство, а и во Лигата на шампионите не смее да си дозволи кикс, доколку сака да ја добие битката со Савехоф за второто место во групата Ц. Дуелот со Еурофарм Работник е значаен за екипата на Тјери Анти, па затоа францускиот стручњак ја смирува еуфоријата на јавноста, која смета дека бодовите однапред