притисни ентер »

Хонда размислува да го седне Лоренцо доколку продолжи со лошата форма

Хонда размислува да го седне Лоренцо доколку продолжи со лошата форма

Иднината на Хорхе Лоренцо во Хонда е под знак прашалиник поради неговата лоша форма во новата сезона. Следната трка во Ле Ман ќе им покаже многу на челниците на екипата кои размислуваат дури и да го заменат за наредната сезона. Неговиот договор е со трајност до крајот на 2020 година. Очекувањата од него беа дека ќе биде голем конкурент на клупскот