притисни ентер »

Спејсекс испраќа цивили во орбитата, мисијата ќе трае три дена

Спејсекс испраќа цивили во орбитата, мисијата ќе трае три дена

Спејсекс утре ќе лансира четири лица на тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва со исклучиво цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борбата за дел од колачот на вселенски туризам. Мисијата Инспирејшн4 го заокружува летото во кое милијардерите Ричард Бренсон и Џеф Безос полетаа во вселената со вселенското летало Вирџин Галактика

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

„Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“. Леталото „Кру драгон“ и мисијата „Инспирејшн-4“ го заокружуваат летото во коешто милијардерите Ричард Бренсон и Џеф Безос

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

„Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“. Леталото „Кру драгон“ и мисијата „Инспирејшн-4“ го заокружуваат летото во коешто милијардерите Ричард Бренсон и Џеф Безос

SpaceX утре ќе ја лансира првата цивилна мисија во вселената

SpaceX утре ќе ја лансира првата цивилна мисија во вселената

ФУТУРАМА , Тренди SpaceX утре ќе ја лансира првата цивилна мисија во вселената 4 минути 0 0 SpaceX в среда ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва со исклучиво цивили. Компанијата на Елон Мaск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот во вселенскиот туризам. Мисијата Inspiration4 го заокружува летото

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

„Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“. Леталото „Кру драгон“ и мисијата „Инспирејшн-4“ го заокружуваат летото во коешто милијардерите Ричард Бренсон и Џеф Безос

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“ „Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“. Леталото „Кру драгон“ и мисијата „Инспирејшн-4“ го заокружуваат летото во

SpaceX утре ќе ја лансира првата цивилна мисија во вселената

SpaceX утре ќе ја лансира првата цивилна мисија во вселената

SpaceX в среда ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва со исклучиво цивили. Компанијата на Елон Мaск со тоа влегува во борба за својот… Текстот SpaceX утре ќе ја лансира првата цивилна мисија во вселената е превземен од USB.mk . The post SpaceX утре ќе ја лансира првата цивилна мисија во вселената appeared first

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

– „Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“. Леталото „Кру драгон“ и мисијата „Инспирејшн-4“ го заокружуваат летото во коешто милијардерите Ричард Бренсон и Џеф Безос

„Спејс икс“ праќа мисија само со цивили, три дена во орбитата

„Спејс икс“ праќа мисија само со цивили, три дена во орбитата

„Спејс икс“ утре, ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва каде ќе учествуваат исклучиво цивили. Компанијата на Илон Мaск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот во вселенскиот туризам. Мисијата Inspiration4 го заокружува летото во кое милијардерите Ричард Бренсон и Џеф Безос полетаа во вселената со

Со испраќање цивили во орбитата, SpaceX влегува во трка во вселенскиот туризам

Со испраќање цивили во орбитата, SpaceX влегува во трка во вселенскиот туризам

SpaceX в среда ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва со исклучиво цивили. Компанијата на Илон Мaск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот во вселенскиот туризам. Мисијата Inspiration4 го заокружува летото во кое милијардерите Ричард Бренсон и Џеф Безос полетаа во вселената со вселенското летало Virgin

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс”

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс”

„Спејс-Икс” утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам”. Леталото „Кру драгон” и мисијата „Инспирејшн-4″ го заокружуваат летото во коешто милијардерите Ричард Бренсон и Џеф Безос

Спејс Икс ја лансира првата цивилна мисија во вселената,со Inspiration4 ќе патуваат милијардери

Спејс Икс ја лансира првата цивилна мисија во вселената,со Inspiration4 ќе патуваат милијардери

Тридневната мисија сега ќе започне од вселенскиот центар НАСА Кенеди во Кејп Канаверал, Флорида, не порано од 20 часот. EDT среда, 15 септември (1200 GMT четврток, 16 септември) поради комбинација на временски услови и технички перформанси, соопштија од проектот  Inspiration4. Inspiration4 е приватна мисија во орбитата на Земјата купена од Џаред Ајсакман,