притисни ентер »

Барселона го „заклучи“ новиот Меси – Стави откупна клаузула од 400 милиони евра

Барселона го „заклучи“ новиот Меси – Стави откупна клаузула од 400 милиони евра

Малолетната сензација на Барселона Ансу Фати, кој има само 17 години, и експлодираше оваа сезона во дресот на Каталонците, потпиша нов договор до 2022 година, со можност да биде продолжен на плус две. Откупната клаузула сега изнесува 170 милиони евра, но таа ќе биде на сила до полнолетството на играчот. Потоа ќе биде активирана друга клаузула – 400

Барселона го „заклучи“ новиот Меси – Стави откупна клаузула од 400 милиони евра

Барселона го „заклучи“ новиот Меси – Стави откупна клаузула од 400 милиони евра

Малолетната сензација на Барселона Ансу Фати, кој има само 17 години, и експлодираше оваа сезона во дресот на Каталонците, потпиша нов договор до 2022 година, со можност да биде продолжен на плус две. Откупната клаузула сега изнесува 170 милиони евра, но таа ќе биде на сила до полнолетството на играчот. Потоа ќе биде активирана друга клаузула – 400

Големиот талент потпиша нов договор со Барселона, откупната клаузула е неверојатна

Големиот талент потпиша нов договор со Барселона, откупната клаузула е неверојатна

Тинејџерот кој уште нема 18 години, останува на „Камп Ноу“ до 2022 година Шпанскиот првак Барселона не остави ништо на случајноста и го продолжи договорот со талентираниот Ансу Фати. Тинејџерот кој има само 17 години се согласи да остане на „Камп Ноу“ до 2022 година. Откупната клаузула на Фати е посебна приказна. Досегашната откупла клаузула беше 100

Барселона му го продолжи договорот на Фати и му ја зголеми откупната клаузула (ФОТО)

Барселона му го продолжи договорот на Фати и му ја зголеми откупната клаузула (ФОТО)

Младиот Ансу Фати израдува многу навивачи на Барселона затоа што одлучи да потпише нов договор. Тој ќе остане на „Камп Ноу“ до 2022 година, а откупната клаузула ќе изнесува 170 милиони евра, односно 70 повеќе од претходно. Интересно е тоа што откупната клаузула ќе порасне до 400 милиони евра кога фудбалерот ќе стане полнолетен. Иако има само 17 години,

Фати го продолжи договорот со Барса, 17-годишниот играч има астрономска клаузула

Фати го продолжи договорот со Барса, 17-годишниот играч има астрономска клаузула

Младиот Ансу Фати денеска ги израдува навивачите на Барселона откако одлучи да потпише нов договор. Со новиот договор Фати останува на „Камп Ноу“ до 2022. година, а откупната клаузула ќе изнесува 170 милиони евра, што е за 70 милиони евра повеќе од претходниот пат. Интересно, откупната клаузула ќе нарасне дури на 400 милиони евра кога фудбалерот ќе

Има само 17 години и со клаузула од 170 милиони евра! (ВИДЕО)

Има само 17 години и со клаузула од 170 милиони евра! (ВИДЕО)

Барселона и Ансу Фати (17) се договорија за продолжување на соработката до 30. јуни 2022 година. Неговиот договор е продолжен на уште две сезони и неговата откупна клаузула порасна од 100 на 170 милиони евра. Таа клаузула ќе се зголеми на 400 кога играчот ќе потпише професионален договор како полноправен член на првиот тим на Барса. 100% Barça 100%

Нов договор за офанзивецот: Барселона го обезбеди талентираниот Фати

Нов договор за офанзивецот: Барселона го обезбеди талентираниот Фати

Шпанскиот шампион Барселона потпиша нов подобрен договор со талентираниот Ансу Фати кој во оваа сезона доби шанса да заигра за првата екипа на клубот. Со новиот договор, 17-годишниот Фати ќе остане во сегашната средина до 30 јуни 2022 година и неговата откупна клаузула од 100 рипна на 170 милиони евра. Воедно неговата клаузула ќе изнесува дури 400

Ансу Фати потпиша нов договор со Барселона, позната и откупната клазула

Ансу Фати потпиша нов договор со Барселона, позната и откупната клазула

Mладиот Ансу Фати денес ги израдува навивачите на Барселона бидејќи одлучи да потпише нов договор. Фати потпишал договор до 2022 година и во неговиот договор ќе има откупна клазула од 170 милиони евра што е за 70 милиони евра поголема од минатиот пат. Интересно е што клазулата ќе се зголеми на 400 милиони евра ако фудбалерот стане полнолетен и потпише

Нов договор за офанзивецот: Барселона го обезбеди талентираниот Фати

Нов договор за офанзивецот: Барселона го обезбеди талентираниот Фати

Шпанскиот шампион Барселона потпиша нов подобрен договор со талентираниот Ансу Фати кој во оваа сезона доби шанса да заигра за првата екипа на клубот. Со новиот договор, 17-годишниот Фати ќе остане во сегашната средина до 30 јуни 2022 година и неговата откупна клаузула од 100 рипна на 170 милиони евра. Воедно неговата клаузула ќе изнесува дури 400

Барселона го „заклучи“ новиот Меси – Стави откупна клаузула од 400 милиони евра

Барселона го „заклучи“ новиот Меси – Стави откупна клаузула од 400 милиони евра

Малолетната сензација на Барселона Ансу Фати, кој има само 17 години, и експлодираше оваа сезона во дресот на Каталонците, потпиша нов договор до 2022 година, со можност да биде продолжен на плус две. Откупната клаузула сега изнесува 170 милиони евра, но таа ќе биде на сила до полнолетството на играчот. Потоа ќе биде активирана друга клаузула – 400