притисни ентер »

ТОРНАДО ОМЛЕТ: Гурмански хит за кој полуде светот (ВИДЕО)

ТОРНАДО ОМЛЕТ: Гурмански хит за кој полуде светот (ВИДЕО)

Корејскиот начин на подготовка на омлет буквално го запали интернетот! Не станува збор за состојките, тоа е за начинот на кој тие се подготвени и се сервираат. loading... РЕЦЕПТ: Предлог за здрав ручек – чорба од карфиол Тоа е едноставен рецепт, но ќе ги претвори јајцата во вашето омилено јадење, дури и ако не ги јадете често, а вашиот појадок ќе добие

ВИДЕО: Сите се воодушевени од торнадо омлетот - се подготвува поианку од она што сте го научиле

ВИДЕО: Сите се воодушевени од торнадо омлетот - се подготвува поианку од она што сте го научиле

Корејскиот начин на припрема на омлет го воодушеви интернетот. А трикот не е во состојките, туку во начинот на припрема и послужување. Станува збор за едноставен рецепт кој ќе ги претвори јајцата во вашето омилено јадење, дури и доколку не ги консумирате често. Омлетот кој Корејците го нарекуваат “Торнадо” не се припрема на некој особено комплициран

Омлет Торнадо – Гурмански хит по кој полуде целиот свет (ВИДЕО)

Омлет Торнадо – Гурмански хит по кој полуде целиот свет (ВИДЕО)

Корејскиот начин на подготовка на омлет го воодушеви интернетот. А трикот не е во состојките, туку во начинот на припрема и послужување. Станува збор за едноставен рецепт кој ќе ги претвори јајцата во вашето омилено јадење, дури и доколку не ги консумирате често. Омлетот кој Корејците го нарекуваат “Торнадо” не се припрема на некој особено комплициран

Гурмански хит по кој полуде целиот свет

Гурмански хит по кој полуде целиот свет

ИЗВОР скопје24 | јануари 28, 2020 Корејскиот начин на припрема на овој омлет го воодушеви светот. Погледнете го начинот на припрема и послужување. Омлетот кој Корејците го нарекуваат “Торнадо” не се припрема на некој комплициран начин, но истиот бара вежбање на техниката. Изматените јајца треба да ги пржите во претходно загреана тава, а потоа кога

Омлет “Торнадо” – гурмански хит по кој полуде целиот свет

Омлет “Торнадо” – гурмански хит по кој полуде целиот свет

Корејскиот начин на припрема на омлет го воодушеви интернетот. А трикот не е во состојките, туку во начинот на припрема и послужување. Станува збор за едноставен рецепт кој ќе ги претвори јајцата во вашето омилено јадење, дури и доколку не ги консумирате често. Омлетот кој Корејците го нарекуваат “Торнадо” не се припрема на некој особено комплициран