притисни ентер »

Елмас ќе ја носи „седумката“ во Наполи 📷

Елмас ќе ја носи „седумката“ во Наполи 📷

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас во новата сезона ќе игра со нов број во Наполи. По трансферот на Сан Паоло минатото лето, Елиф Елмас го избра бројот 12, но сепак сега се реши за промена. Македонецот реши да ја земе 7-та која му припаѓањеше на Хозе Каљехон ,кој после седум години го напушти „Сан Паоло“. Ова е многу важен број, па се надеваме

Елмас за превзема седумката на Каљехон

Елмас за превзема седумката на Каљехон

Елиф Елмас во следната сезона ќе има нов број на грбот. Македонскиот репрезентативец ќе заигра во дресот со број седум кој досега во Наполи беше сопственост на Каљехон. Елмас го носеше дресот со број 12, но како стекнува се поголем авторитет во клубот, односно неговиот стаж е поголем, така и тој ќе има поголеми привилегии. Нашиот интернационалец изминатиот

Елмас за превзема седумката на Каљехон

Елмас за превзема седумката на Каљехон

Елиф Елмас во следната сезона ќе има нов број на грбот. Македонскиот репрезентативец ќе заигра во дресот со број седум кој досега во Наполи беше сопственост на Каљехон. Елмас го носеше дресот со број 12, но како стекнува се поголем авторитет во клубот, односно неговиот стаж е поголем, така и тој ќе има поголеми привилегии. Нашиот интернационалец изминатиот

Елмас со нов број во новата сезона, Македонецот ја зема 7-та

Елмас со нов број во новата сезона, Македонецот ја зема 7-та

Елиф Елмас во новата сезона ќе настапува со нов број, Македонецот реши да ја земе 7-та која му припаѓаше на Хозе Каљехон. По трансферот на Сан Паоло минатото лето, Елиф Елмас одбра необичен број, реши да ја носи 12-та. „Го одбрав бројот 12 бидејќи сакам да бидам посебен“ – тогаш кратко прокоментира Македонецот на презентацијата пред медиумите. Сепак,

Елмас со нов број во новата сезона, Македонецот ја зема 7-та

Елмас со нов број во новата сезона, Македонецот ја зема 7-та

Елиф Елмас во новата сезона ќе настапува со нов број, Македонецот реши да ја земе 7-та која му припаѓаше на Хозе Каљехон. По трансферот на Сан Паоло минатото лето, Елиф Елмас одбра необичен број, реши да ја носи 12-та. „Го одбрав бројот 12 бидејќи сакам да бидам посебен“ – тогаш кратко прокоментира Македонецот на презентацијата пред медиумите. Сепак,

Елмас со нов број на дресот на Наполи: Ја зема седумката од Калјехон (ФОТО)

Елмас со нов број на дресот на Наполи: Ја зема седумката од Калјехон (ФОТО)

Елиф Елмас во новата сезона во Наполи ќе игра со нова бројка на грбот. Тој зад себе ја остава дебитантската 12-ка и во иднина ќе го носи дресот со бројот 7. Оваа бројка долго време му припаѓаше на Хозе Калјехон, но Шпанецот летово си замина од Неапол. Елмас сега ќе ја преземе седумката и ќе се обиде да ја оправда довербата.

Елмас за превзема седумката на Каљехон

Елмас за превзема седумката на Каљехон

Елиф Елмас во следната сезона ќе има нов број на грбот. Македонскиот репрезентативец ќе заигра во дресот со број седум кој досега во Наполи беше сопственост на Каљехон. Елмас го носеше дресот со број 12, но како стекнува се поголем авторитет во клубот, односно неговиот стаж е поголем, така и тој ќе има поголеми привилегии. Нашиот интернационалец изминатиот

Го промени дресот: Елмас со нова бројка ќе ја започне новата сезона

Го промени дресот: Елмас со нова бројка ќе ја започне новата сезона

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас овој викенд официјално ќе ја отвори новата сезона во Наполи, втора за него во италијанскиот прволигаш. Првиот предизвик е дуелот со Наполи, средба на која Елмас ако настапи тоа ќе го направи со друга бројка на неговиот дрес за разлика од минатата кампања. Имено во натпреварувачката 2019/2020, Елиф го носеше

Елмас сезонава со нов број на дресот

Елмас сезонава со нов број на дресот

Eлиф Елмас ќе настапува со дресот со број седум во новата сезона од Калчо-лигата што официјално ќе стартува утре. Македонскиот репрезентативец во својата дебитантска сезона во Италија го носеше дресот со број 12, но летово се реши за промена избирајќи ја „седумката“ во тимот на Џенаро Гатузо. Дресот со број седум досега му припаѓаше на Хозе Калјехон,

ФОТО: Елмас тренира и позира со Наполи

ФОТО: Елмас тренира и позира со Наполи

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас по септемврискиот циклус во Лигата на нации и пресметките со Ерменија и Грузија се врати на подготовки во Наполи. Елмас напорно тренира со соиграчите во пресрет на новата сезона во Серија А, а паузата на еден од тенинзите ја искористи за мини фото – сесија.