притисни ентер »

Сончево и топло до 36 степени

Сончево и топло до 36 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 28 до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени. Во петок и за време на викендот

Прогноза за времето денеска

Прогноза за времето денеска

Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб севрозападен ветер. Максималната температура ќе се движи од 24 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени. Прогноза за времето денеска

Времето денеска сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, со слаб северозападен ветер. Минималните температури ќе се движат од 10 до 19, а максималните од 28 до 36 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северозападен правец. В петок и за време на викендот

Сончево и топло со температури до 36 степени

Сончево и топло со температури до 36 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а  дневната од 28 до 36 степени.  УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени. Во петок и за време на викендот

Сончево и топло до 36 степени

Сончево и топло до 36 степени

УВ-индексот ќе изнесува 9 Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а  дневната од 28 до 36 степени.  УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени. Во петок

Времето денеска сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, со слаб северозападен ветер. Минималните температури ќе се движат од 10 до 19, а максималните од 28 до 36 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северозападен правец. В петок и за време на викендот

Сончево и топло до 36 степени

Сончево и топло до 36 степени

Во Скопје слично време со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени. Во петок и за време на викендот во попладневните часови можна е изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен ветер претежно од северен правец. /МИА Сончево и топло до 36

Сончево и топло време до 36 степени

Сончево и топло време до 36 степени

Сончево и топло време до 36 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а  дневната од 28 до 36 степени.  УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени

Драстична промена на времето: Топло до 36 степени, а после дожд и грмежи

Драстична промена на времето: Топло до 36 степени, а после дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 28 до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени. Во петок и за време на викендот во

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време со утринската температура до 15 и дневна до 31 степен. До крајот на работната недела ќе се задржи претежно стабилно и потопло