Фото причини зошто не сакаме да се врати машката мода од ’70-тите

Некои трендови никогаш нема да излезат од мода, но некои искрено се надеваме дека никогаш нема да се вратат. Ако добро ги разгледате овие ретро фотки од мажи облечени по најнова мода во ’70-тите, сосема ќе ви биде јасно што зборуваме. --> Шарени џемперчиња и елечиња, ѕвонарки до глуждот и многу чудни нијанси и принтови – токму она во што не сакаме