Брз ролат со праски: Лесен за правење, вкусен за јадење

Брз ролат со праски: Лесен за правење, вкусен за јадење Потребно е: 5 поголеми јајца 100 гр шеќер 2 кесички бурбон ванилин шеќер изрендана кора од 1 лимон 130 гр брашно 1 кесичка прашок за пециво 30 мл масло 1 кг праски 1-2 лажици растопен путер Подготовка: Одвојте ги белките од жолчките и оставете ги да стојат на собна температура. Изматете ги белките