притисни ентер »

Huawei ќе го претстави EMUI 10 на 9. август

Huawei ќе го претстави EMUI 10 на 9. август

Huawei веќе потврди дека планира да одржи конференција за програмери во Songshan Lake, Dongguan, помеѓу 9. и 11. август. Една од најважните точки на Huawei Developer Conference 2019 ќе биде новата верзија на нивниот интерфејс за паметни телефони. Кинескиот производител ја ажурираше својата веб-страница со дополнителни информации за HDC 2019, што потврдува

EMUI 10 ќе пристигне на 9 август: „Linking things to the future“

EMUI 10 ќе пристигне на 9 август: „Linking things to the future“

Два дена после презентирањето на Samsung Galaxy Note 10 пристигнува новиот интерфејс на Huawei - EMUI 10. Huawei ја потврди новата конференција за девелопери во Шонгшен лејк, Донгуан, што ќе се одржува од 9 до 11 август. Сигурни сме дека Huawei Developer Conference 2019 ќе биде полно со презентација на иновации. Веб-страницата на Huawei веќе е ажурирана

Huawei ќе го претстави EMUI 10 на 9-ти август

Huawei ќе го претстави EMUI 10 на 9-ти август

Веќе ве информиравме кои паметни телефони од Huawei ќе добијат ажурирање на EMUI 9.1 во август. Додека очекуваме да стартуваат надградбите, дознаваме интересни детали за плановите на компанијата. Huawei веќе потврди дека планира да одржи конференција за девелопери во Songshan Lake, Dongguan, помеѓу 9-ти и 11-ти август. Една од најважните точки на Huawei

Huawei EMUI 10 доаѓа на 9 август

Huawei EMUI 10 доаѓа на 9 август

Huawei официјално на 9 август ќе го најави новиот кориснички интерфејс EMUI 10 кој ќе биде базиран целосно на Android Q како последно најавена верзија на оперативниот систем на Google. Дводневната конференција во Кина ќе собере над 5000 девелопери кои ќе ја дадат насоката за идниот развој на интерфејсот на Huawei. Првите надградби на смартфоните на