притисни ентер »

ФОТО: МЗТ Скопје без Кениецот Омот ги започна подготовките

ФОТО: МЗТ Скопје без Кениецот Омот ги започна подготовките

МЗТ Скопје со група на млади кошаркари и без странците ги започна подгтовките за новата сезона, стручниот штаб попладнево ја имаше првата прозивка, а потоа и првиот тренинг со што и официјално беше означен стартот на подготовките. На паркетот во салата „Јане Сандански“ се појавија Дамјан Стојановски, Марко Симоновски, Кристијан Николов, Андреј Магдевски,

МЗТ Скопје со домашни кошаркари ги започна подготовките

МЗТ Скопје со домашни кошаркари ги започна подготовките

На стартот од подготовките недостасуваше засилувањето од Кенија, Нуни Омот. Кошаркарскиот шампион денеска ги започна подготовките за новата сезона во која ќе ја брани титулата на домашен терен и ќе се обиде да обезбеди пласман во АБА лигата. На првиот тренинг, тренерот Ѓорѓи Кочов работеше само со домашни кошаркари, шест македонски репрезентативци

МЗТ тргна во подготовки за новата сезона, фали уште НБА-засилувањето Омот

МЗТ тргна во подготовки за новата сезона, фали уште НБА-засилувањето Омот

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје ја имаше првата прозивка, а потоа и првиот тренинг со што и официјално е означен стартот на подготовките за новата сезона. Oд кошаркарите кои се под договор, недостасуваше само кениското засилување, Нуни Омот, чие пристигнување во Скопје се очекува на почетокот од следната недела. На паркетот во салата „Јане

МЗТ ги „запали моторите“: Стартот со домашни сили, Кениецот доаѓа следната недела! (ФОТО)

МЗТ ги „запали моторите“: Стартот со домашни сили, Кениецот доаѓа следната недела! (ФОТО)

Со шест македонски репрезентативци и петмина перспективни кошаркари кои се иднина на клубот, стручниот штаб на МЗТ Скопје вечерва го одржа првиот тренинг со што и официјално беше означен стартот на подготовките во пресрет на новата сезона. На паркетот во салата „Јане Сандански“ се појавија Дамјан Стојановски, Марко Симоновски, Кристијан Николов, Андреј