притисни ентер »

„Нема подобар од Нејмар, ниту Меси нема таков квалитет“

„Нема подобар од Нејмар, ниту Меси нема таков квалитет“

Легендарниот бразилски фудбалер Кафу смета дека во овој момент, во светот нема подобар играч од неговиот сонародник Нејмар. Нејмар е најскапиот фудбалер во историјата на фудбалот. Пари Сен Жермен во 2017 година издвоија 222 милиони евра за трансферот на Бразилецот. Кафу верува дека неговиот сонародник е на врвот и според квалитетот. „Кога е во прашање

„Нема подобар од Нејмар, ниту Меси нема таков квалитет“

„Нема подобар од Нејмар, ниту Меси нема таков квалитет“

Легендарниот бразилски фудбалер Кафу смета дека во овој момент, во светот нема подобар играч од неговиот сонародник Нејмар. Нејмар е најскапиот фудбалер во историјата на фудбалот. Пари Сен Жермен во 2017 година издвоија 222 милиони евра за трансферот на Бразилецот. Кафу верува дека неговиот сонародник е на врвот и според квалитетот. „Кога е во прашање

Кафу: Никој нема квалитет како Нејмар, дури ниту Меси!

Кафу: Никој нема квалитет како Нејмар, дури ниту Меси!

Бразилската легенда Кафу, има интересно мислење и смета дека во светот нема подобар фудбалер од неговиот сонародник Нејмар. Нејмар долго време е помеѓу најдобрите во светот, но ретки се оние кои ќе кажат дека е број еден, посебно затоа што Роналдо и Меси се уште играат на високо ниво. Еден од тие ретки е Кафу . „Кога во прашање е квалитетот, не постои

Кафу: Нејмар најдобар, дури ни Меси го нема тој квалитет!

Кафу: Нејмар најдобар, дури ни Меси го нема тој квалитет!

Легендарниот бразилски фудбалер Кафу смета дека во овој момент не постои подобар играч од Нејмар. Од преселбата од Барселона во ПСЖ во 2017 година за 222 милиони евра, Нејмар е убедливо најскап фудбалер на денешницата, а Кафу верува дека неговиот сонародник е на врвот и кога техничките квалитети се во прашање. Легендарниот бразилски фудбалер Кафу смета

Кафу: Му се восхитувам на Меси, но еден играч е подобро технички поткован од него!

Кафу: Му се восхитувам на Меси, но еден играч е подобро технички поткован од него!

Легендарниот Кафу поради големата трагедија која ја доживеа минатата сезона извесно време беше надвор од медиумскиот свет и се обидуваше да ја добие посакуваната приватност (почина неговиот син), но во ситуација кога полека се опоравува од тешкиот удар, неповторливиот десен бек со задоволство говори за најдобрите играчи во светскиот фудбал. Незаборавниот