притисни ентер »

Бобан: Пиоли беше првиот избор на Милан

Бобан: Пиоли беше првиот избор на Милан

Легендата и директорот на Милан, Звонимир Бобан го искажа своето гледиште за назначувањето на Стефано Пиоли за тимски ментор. Според 51-годишниот Хрват, „росонерите“ сега можат да се потпрат на „одличен тренер“. Бобан и другиот директор во клубот, Паоло Малдини, станаа жртва на сериозна критика од навивачите кои во голема мерка се против Пиоли. – Не

Официјално, Пиоли нов тренер на Милан

Официјално, Пиоли нов тренер на Милан

Калчолигашот Милан денеска го промовира новиот тренер Стефано Пиоли. Тој на функцијата го наследи Марко Џампаоло кој претходно беше разрешен. Договорот е дизајниран за две години. Финансиските детали за трансакцијата не се обелоденети. Според извештаите на италијанските медиумите, платата на Пиоли ќе изнесува 1,5 милиони годишно, а во случај да избори

Стефано Пиоли нов тренер на Милан

Стефано Пиоли нов тренер на Милан

Калчолигашот Милан денеска го промовира новиот тренер Стефано Пиоли. Тој на функцијата го наследи Марко Џампаоло кој претходно беше разрешен. Договорот е дизајниран за две години. Финансиските детали за трансакцијата не се обелоденети. Според извештаите на италијанските медиумите, платата на Пиоли ќе изнесува 1,5 милиони годишно, а во случај да избори

Бобан-„Ова е пораз за сите нас“, Ибрахимовиќ-„Жал ми е да гледам ваков Милан“

Бобан-„Ова е пораз за сите нас“, Ибрахимовиќ-„Жал ми е да гледам ваков Милан“

Милан денеска го потврди Стефано Пиоли како нов тренер на екипата, замена за Марко Џампаоло кој по само 111 дена заработи отказ. Со тоа стана тренерот со најкраток мандат во 120-годишната историја на клубот. „Не е убаво да се биде овде поради промена на тренер, ова е пораз за сите нас, дури и на индивидуално ниво. Мора да продолжиме понатаму со изборот

Пиоли претставен во Милано: Навивачите може да ме критикуваат, но тера ме турка напред!

Пиоли претставен во Милано: Навивачите може да ме критикуваат, но тера ме турка напред!

Милан денеска го претстави нивниот нов тренер Стефано Пиоли, кој го наследи Марко Џампаоло на тренерската позиција. Првата реакција од страна на навивачите не беше пријатна за Пиоли, за кој фановите сметаат дека не е подобар тренер од Џампаоло. „Дојдов со ентузијазам и страст. Убеден сум дека заедно може да направиме големи резултати. Ги почитувам

Бобан-„Ова е пораз за сите нас“, Ибрахимовиќ-„Жал ми е да гледам ваков Милан“

Бобан-„Ова е пораз за сите нас“, Ибрахимовиќ-„Жал ми е да гледам ваков Милан“

Милан денеска го потврди Стефано Пиоли како нов тренер на екипата, замена за Марко Џампаоло кој по само 111 дена заработи отказ. Со тоа стана тренерот со најкраток мандат во 120-годишната историја на клубот. „Не е убаво да се биде овде поради промена на тренер, ова е пораз за сите нас, дури и на индивидуално ниво. Мора да продолжиме понатаму со изборот

Бобан објасни зошто го избрале Пиоли

Бобан објасни зошто го избрале Пиоли

Тимот на Милан во репрезентативната пауза ја искористи за промена на тренерот. „Росонерите“ го отпуштија Марко Џампаоло и на негово место дојде Стефано Пиоли. Именувањето на Пиоли наиде на големи критики од страна на навивачите на Милан. Јавноста смета дека Пиоли е само уште еден во низата промашувања и тренер кој нема да долго да се задржи. Оние кои

Бобан објасни зошто Милан се одлучи за Пиоли

Бобан објасни зошто Милан се одлучи за Пиоли

Милан во оваа интернационална пауза се одлучи да направи промени и на местото на досегашниоттренер Марко Џампаоло да го назначи Стефано Пиоло. Ова донесе големи негативни реакции меѓу навивачите кои сметаат дека клубот повторно прави грешка која нема да донесе позитивни промени. Меѓутоа главните луѓе, оперативците се убедени и веруваат дека Пиоли е

Пиоли: Критиките дополнително ме мотивираат

Пиоли: Критиките дополнително ме мотивираат

Милан го назначи Стефано Пиоли за нов тренер, таквиот потег наиде на критики од фановите, но тој вели дека тие само дополнително го мотивираат. Навивачите на Милан очекуваа големо тренерско име да го наследи Марко Џампаоло, но клубот се одлучи за уште еден стратег со просечни резултати. Фановите кога дознаа кои ќе им биде тренер почнаа кампања против

Официјално, Пиоли нов тренер на Милан

Официјално, Пиоли нов тренер на Милан

Калчолигашот Милан денеска го промовира новиот тренер Стефано Пиоли. Тој на функцијата го наследи Марко Џампаоло кој претходно беше разрешен. Договорот е дизајниран за две години. Финансиските детали за трансакцијата не се обелоденети. Според извештаите на италијанските медиумите, платата на Пиоли ќе изнесува 1,5 милиони годишно, а во случај да избори

Пиоли го потпиша договор со Милан

Пиоли го потпиша договор со Милан

Фудбалскиот клуб Милан попладнево ја официјализира соработката со Стефано Пиоли. Милан вечера го најавија доаѓањето на Пиоли откако по само 111 дена решија да му врачат отказ на Марко Џампаоло. Милан по седум кола има девет бода (три победи и четири порази) поради што челниците Паоло Малдини и Звонимир Бобан решиле дека треба да го напушти клубот.

Пиоли потпиша договор со Милан

Пиоли потпиша договор со Милан

Фудбалскиот клуб Милан попладнево ја официјализира соработката со Стефано Пиоли. Милан вечера го најавија доаѓањето на Пиоли откако по само 111 дена решија да му врачат отказ на Марко Џампаоло. Милан по седум кола има девет бода (три победи и четири порази) поради што челниците Паоло Малдини и Звонимир Бобан решиле дека треба да го напушти клубот.

Милан потврди, Стефано Пиоли е нов тренер

Милан потврди, Стефано Пиоли е нов тренер

Милан денеска соопшти дека Стефано Пиоли е нов тренер на првиот тим на росонерите. Откако синоќа му даде отказ на Марко Џампаоло, Милан денеска го назначи новиот тренер, се работи за Стефано Пиоли. „Милан соопштува дека го назначува Стефано Пиоли за нов тренер, тој веднаш почнува со работа со првиот тим“, стои во соопштението на Милан. Стефано Пиоли

Милан го претстави Стефано Пиоли за нов тренер

Милан го претстави Стефано Пиоли за нов тренер

„Мора да работиме, да победуваме и да се бориме за Лигата на шампиони“, рече новиот стратег на „росонерите“ на официјалната презентација. Ништо од Лучано Спалети, за кого наголемо се пишуваше дека ќе биде нов предводник на Милан. Се оствари најавеното дека репрезентативната пауза Милан ќе ја искористи за промена на клупата, утрово Марко Џампаоло доби

Официјално: Стефано Пиоли е нов тренер на Милан

Официјално: Стефано Пиоли е нов тренер на Милан

Милан денеска соопшти дека Стефано Пиоли е нов тренер на првиот тим на росонерите. Откако синоќа му даде отказ на Марко Џампаоло, Милан денеска го назначи новиот тренер, се работи за Стефано Пиоли. „Милан соопштува дека го назначува Стефано Пиоли за нов тренер, тој веднаш почнува со работа со првиот тим“, стои во соопштението на Милан. Стефано Пиоли

Пиоли го потпиша договор со Милан

Пиоли го потпиша договор со Милан

Фудбалскиот клуб Милан попладнево ја официјализира соработката со Стефано Пиоли. Милан вечера го најавија доаѓањето на Пиоли откако по само 111 дена решија да му врачат отказ на Марко Џампаоло. Милан по седум кола има девет бода (три победи и четири порази) поради што челниците Паоло Малдини и Звонимир Бобан решиле дека треба да го напушти клубот.

Официјално, Пиоли нов тренер на Милан

Официјално, Пиоли нов тренер на Милан

Калчолигашот Милан денеска го промовира новиот тренер Стефано Пиоли. Тој на функцијата го наследи Марко Џампаоло кој претходно беше разрешен. Договорот е дизајниран за две години. Финансиските детали за трансакцијата не се обелоденети. Според извештаите на италијанските медиумите, платата на Пиоли ќе изнесува 1,5 милиони годишно, а во случај да избори

Пиоли ќе го спасува Милан: Ме стимулираат критиките од навивачите!

Пиоли ќе го спасува Милан: Ме стимулираат критиките од навивачите!

Калчолигашот Милан денеска го промовира новиот тренер Стефано Пиоли. Тој на функцијата го наследи Марко Џампаоло кој претходно беше разрешен. Договорот е дизајниран за две години. Финансиските детали за трансакцијата не се обелоденети. Според извештаите на италијанските медиумите, платата на Пиоли ќе изнесува 1,5 милиони годишно, а во случај да избори