Уметност и мода: Louis Vuitton во боите на виножитото

Alex Israel, триесет и седум годишниот уметник од Лос Анџелес, започна соработка со луксузниот бренд Louis Vuitton . Ова не е прв пат тој да соработува со француската модна куќа, оваа година создаде унисекс парфем со неговиот потпис. View this post on Instagram 𝗟𝗢𝗨𝗜𝗦 𝗩𝗨𝗜𝗧𝗧𝗢𝗡  ARTYCAPUCINE PM  – ALEX ISRAEL