Проја со урда и инстант пире

Брашното измешајте со инстант пирето и додајте пециво. Во друг сад изматете ги јајцата со јогуртот, додајте сирење, магдонос, малку сол и зејтин, се убаво промешајте за да добиете смеса. Тепсијата за печење постелете со хартија и истурете од тестото (ако тавата е Делимано, не е потребна хартија). Ставете да се пече на 250 степени, околу 25-30 минути