притисни ентер »

Братот на Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од Јунајтед

Братот на Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од Јунајтед

Фудбалерот на Сиудад Реал, Матијас Погба изјави дека неговиот брат Пол сака да го напушти Манчестер јунајтед. – Погба сака да си замине. Ова е тешка ситуација. Не мислам дека чини 200 милиони евра, но сега фудбалската реалност е таква што Јунајтед бара толку многу. Пол само чека, изјави Матијас Погба. Претходно се дозна дека Реал Мадрид сериозно е

Братот на Погба со порака до Перез: Пол сака да замине, ништо не е невозможно

Братот на Погба со порака до Перез: Пол сака да замине, ништо не е невозможно

Братот на Пол Погба, Матиас вели дека неговиот брат сака да замине од Манчестер јунајтед и тој е уверен дека се уште може да се случи трансферот во Реал Мадрид. Матиас Погба смета дека Зидан треба да го добие неговиот брат, Флорентино Перез треба да направи напор во последните денови од преодниот рок и да му го донесе играчот кој стратегот го сака

Зидан ќе има големи проблеми доколку не го добие тоа што го сака, му фали Погба

Зидан ќе има големи проблеми доколку не го добие тоа што го сака, му фали Погба

Братот на Пол Погба, Матиас вели дека неговиот брат сака да замине од Манчестер јунајтед и тој е уверен дека се уште може да се случи трансферот во Реал Мадрид. Матиас Погба смета дека Зидан треба да го добие неговиот брат, Флорентино Перез треба да направи напор во последните денови од преодниот рок и да му го донесе играчот кој стратегот го сака

Братот на Пол Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од Манчестер јунајтед

Братот на Пол Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од Манчестер јунајтед

Фудбалерот на Сиудад Реал, Матијас Погба изјави дека неговиот брат Пол сака да го напушти Манчестер јунајтед. – Погба сака да си замине. Ова е тешка ситуација. Не мислам дека чини 200 милиони евра, но сега фудбалската реалност е таква што МЈ бара толку многу. Пол само чека, изјави Матијас Погба. Претходно се дозна дека Реал Мадрид сериозно е заинтересиран

„Манчестер јунајтед да го задржи Погба дури и да добие 200 милиони евра од Реал Мадрид“

„Манчестер јунајтед да го задржи Погба дури и да добие 200 милиони евра од Реал Мадрид“

Бугарската легенда Димитар Бербатов, поранешен напаѓач на англсикиот великан Манчестер јунајтед му порача на својот поранешен клуб по секоја цена да го задржи Французинот Пол Погба, за кого веќе цело лето има трансфер-сага околу евентуално заминување во најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид. Според Бербатов, Јунајтед не смее да се откаже од Погба,

Матијас Погба ги предупреди фановите на Јунајтед за иднината на неговиот брат Пол: Очекувајте нешто…

Матијас Погба ги предупреди фановите на Јунајтед за иднината на неговиот брат Пол: Очекувајте нешто…

Угледниот мадридски весник „Марка“ вчера излезе со своја ексклузива со која и долови на јавноста дека Зинедин Зидан по секоја цена сака да го добие Пол Погба во своите редови, до тој степен што одлучил да го стопира ангажманот на Дони Ван де Бек од Ајакс. Според изворите на угледниот медиум, Зизу побара од Флорентино Перез да се потруди до последен

Погба сѐ уште е оптимист: Го чека последниот обид на Реал за да се пресели во Мадрид!

Погба сѐ уште е оптимист: Го чека последниот обид на Реал за да се пресели во Мадрид!

Иако во Англија заврши преодниот рок, па Манчестер јунајтед заврши со пазарот, а притоа не најде евентуална замена за Пол Погба, француската суперѕвезда на две недели до крајот на овој трансфер пазар во Европа сѐ уште се надева дека може да направи трансфер во Реал Мадрид. На Погба му е јасно дека треба да се случи чудо за таков трансфер, но не очајува

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер јунајтед нема да прифати понуди за Пол Погба до крајот на трансфер прозорецот во Европа, објави „ЕСПН“. „Црвените ѓаволи“ имаат вербален договор со францускиот играч од средниот ред, кој го уверил раководството дека нема намера да го напушти клубот ова лето. Сепак, од „Олд Трафорд“ се загрижени дека Реал Мадрид може да направи офанзива во

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер јунајтед нема да прифати понуди за Пол Погба до крајот на трансфер прозорецот во Европа, објави „ЕСПН“. „Црвените ѓаволи“ имаат вербален договор со францускиот играч од средниот ред, кој го уверил раководството дека нема намера да го напушти клубот ова лето. Сепак, од „Олд Трафорд“ се загрижени дека Реал Мадрид може да направи офанзива во

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер јунајтед нема да прифати понуди за Пол Погба до крајот на трансфер прозорецот во Европа, објави „ЕСПН“. „Црвените ѓаволи“ имаат вербален договор со францускиот играч од средниот ред, кој го уверил раководството дека нема намера да го напушти клубот ова лето. Сепак, од „Олд Трафорд“ се загрижени дека Реал Мадрид може да направи офанзива во

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер јунајтед нема да прифати понуди за Пол Погба до крајот на трансфер прозорецот во Европа, објави „ЕСПН“. „Црвените ѓаволи“ имаат вербален договор со францускиот играч од средниот ред, кој го уверил раководството дека нема намера да го напушти клубот ова лето. Сепак, од „Олд Трафорд“ се загрижени дека Реал Мадрид може да направи офанзива во

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер јунајтед нема да прифати понуди за Пол Погба до крајот на трансфер прозорецот во Европа, објави „ЕСПН“. „Црвените ѓаволи“ имаат вербален договор со францускиот играч од средниот ред, кој го уверил раководството дека нема намера да го напушти клубот ова лето. Сепак, од „Олд Трафорд“ се загрижени дека Реал Мадрид може да направи офанзива во

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер јунајтед нема да прифати понуди за Пол Погба до крајот на трансфер прозорецот во Европа, објави „ЕСПН“. „Црвените ѓаволи“ имаат вербален договор со францускиот играч од средниот ред, кој го уверил раководството дека нема намера да го напушти клубот ова лето. Сепак, од „Олд Трафорд“ се загрижени дека Реал Мадрид може да направи офанзива во

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Манчестер јунајтед нема да прифати понуди за Пол Погба до крајот на трансфер прозорецот во Европа, објави „ЕСПН“. „Црвените ѓаволи“ имаат вербален договор со францускиот играч од средниот ред, кој го уверил раководството дека нема намера да го напушти клубот ова лето. Сепак, од „Олд Трафорд“ се загрижени дека Реал Мадрид може да направи офанзива во

Јунајтед стави рампа за Погба: Ниту за 200 милиони нема трансфер во Реал

Јунајтед стави рампа за Погба: Ниту за 200 милиони нема трансфер во Реал

Фудбалерот од средниот редна Манчестер Јунајтед, Пол Погба, нема да замине од тимот од „Олд Трафорд“ во Реал Мадрид дури ни за 200 милиони евра. Според шпански „АС“, премиерлигашот е категоричен против трансферот, па поради тоа, Погба ќе мора да помине најмалку уште една сезона во Јунајтед. Минатата сезона, 26-годишниот Французин настапи на 47 натпревари

Јунајтед нема да дозволи Погба да замине во Реал Мадрид дури и за 200 милиони евра

Јунајтед нема да дозволи Погба да замине во Реал Мадрид дури и за 200 милиони евра

Играчот од средниот ред Пол Погба нема да оди од Манчестер јунајтед во Реал Мадрид дури и за 200 милиони евра. Според шпански „АС“ Манчестер јунајтед е категоричен против трансферот. Поради тоа, Погба ќе мора да помине најмалку уште една сезона во англискиот клуб. Минатата сезона, 26-годишнито Французин настапи на 47 натпревари за Манчестер јунајтед,

Јунајтед нема да дозволи Погба да замине во Реал Мадрид дури и за 200 милиони евра

Јунајтед нема да дозволи Погба да замине во Реал Мадрид дури и за 200 милиони евра

Играчот од средниот ред Пол Погба нема да оди од Манчестер јунајтед во Реал Мадрид дури и за 200 милиони евра. Според шпански „АС“ Манчестер јунајтед е категоричен против трансферот. Поради тоа, Погба ќе мора да помине најмалку уште една сезона во англискиот клуб. Минатата сезона, 26-годишнито Французин настапи на 47 натпревари за Манчестер јунајтед,

Погба ќе игра во Реал Мадрид, ама за една година – менаџерот Мендеш (ќе) ја заврши сагата!

Погба ќе игра во Реал Мадрид, ама за една година – менаџерот Мендеш (ќе) ја заврши сагата!

Француската суперѕвезда Пол Погба, актуелниот член на Манчестер јунајтед ќе игра во најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид, но од идното лето и оваа гаранција ја добил тренерот Зинедин Зидан од својот претседател Флорентино Перез, но и од најмоќниот менаџер на светот Жорге Мендеш, објавуваат шпанските медиуми. Добри познавачи на состојбите во Реал,