притисни ентер »

Неодолив десерт: Киндер колач

Неодолив десерт: Киндер колач

Неодолив десерт кој ќе ве освои на првиот залак! СОСТОЈКИ: 300 гр шеќер 100 мл вода 1/2 маргарин 200 гр млеко во прав 100 гр црно чоколадо 100 гр бело чоколадо НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Шеќерот шпинувајте го со вода. Додајте маргарин. Кога ќе се растопи тргнете од оган и додајте млеко во прав (просеано без грутки), мешајте додека масата не биде глатка.

Колач со фстаци и бело чоколадо

Колач со фстаци и бело чоколадо

Неодолив колач со фстаци и бело чоколадо… СОСТОЈКИ: 100 гр фстаци 150 гр шеќер 150 гр путер 3 јајца 150 гр брашно 2 лажици млеко бело чоколадо НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Фстаците ставете ги во блендер, кратко блендирајте па додајте шеќер и заедно иситнете. Во сад измешајте путер, јајца, млеко. Додајте фстаци па измиксајте, а на крај додајте брашно и поврзете