притисни ентер »

Пол Џорџ одново се повреди, Клиперси загрижени за својот важен адут

Пол Џорџ одново се повреди, Клиперси загрижени за својот важен адут

Ѕвездата на Лос Анџелес Клиперси, Пол Џорџ одново се повреди во поразот од Бостон (141-133), а на паркетот мина само неколку минути. Искусниот играч веќе третпат сезонава страда од истата повреда на бутниот мускул, поради која пропушти десетина натпревари за Клиперси. Тренерот на екипата призна дека е загрижен за состојбата на еден од најдобрите играчи

Грижи за Клиперс: Пол Џорџ ја обнови повредата и го чека нова пауза

Грижи за Клиперс: Пол Џорџ ја обнови повредата и го чека нова пауза

Кошаркарот на Л.А. Клиперс Пол Џорџ ја обнови повредата на задната ложа на мечот со Бостон и прашање е колку време ќе отсуствува. Бекот трет пат оваа сезона се соочува со истиот проблем, а поради тоа пропушти вкупно десет натпревари. „ Загрижен сум. Ова се повторува… Не знам што да прав име, мораме да почекаме и да ја видиме ситуацијата “, изјави тренерот

Грижи за Клиперс: Пол Џорџ ја обнови повредата и го чека нова пауза

Грижи за Клиперс: Пол Џорџ ја обнови повредата и го чека нова пауза

Кошаркарот на Л.А. Клиперс Пол Џорџ ја обнови повредата на задната ложа на мечот со Бостон и прашање е колку време ќе отсуствува. Бекот трет пат оваа сезона се соочува со истиот проблем, а поради тоа пропушти вкупно десет натпревари. „ Загрижен сум. Ова се повторува… Не знам што да прав име, мораме да почекаме и да ја видиме ситуацијата “, изјави тренерот

Грижи за Клиперс: Пол Џорџ ја обнови повредата и го чека нова пауза

Грижи за Клиперс: Пол Џорџ ја обнови повредата и го чека нова пауза

Кошаркарот на Л.А. Клиперс Пол Џорџ ја обнови повредата на задната ложа на мечот со Бостон и прашање е колку време ќе отсуствува. Бекот трет пат оваа сезона се соочува со истиот проблем, а поради тоа пропушти вкупно десет натпревари. „ Загрижен сум. Ова се повторува… Не знам што да прав име, мораме да почекаме и да ја видиме ситуацијата “, изјави тренерот