притисни ентер »

Еве кеко ја поддржаа Тамара нејзините колешки Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац /ФОТО/

Еве кеко ја поддржаа Тамара нејзините колешки Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац /ФОТО/

По одличниот настап на полуфиналната вечер на Тамара на годинешниот „Евросонг“, поддршка за неа пристига од целиот балкан. Нејзините колеги од Македонија на своите социјални профили не пропуштија да напишат пофални зборови а тоа го направија и дел од колешките во Србија. Имено на своите Инстаграм профили со фотографии и поддршка се огласија и Јелена

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ ја претставуваше Македонија на Евровизија, а еден

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ ја претставуваше Македонија на Евровизија, а еден

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе Македонија во финалето на овогодинешната Евровизија. -Јас сум најгордата сестра денеска во Европа, навистина не сум пристрасна, таа беше најдобра, вели Тијана за српски „Блиц“ и додава дека по настапот

ЅВЕЗДИТЕ ОД РЕГИОНОТ ЗА ТАМАРА: Поддршка од Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Беквалац… (ФОТО)

ЅВЕЗДИТЕ ОД РЕГИОНОТ ЗА ТАМАРА: Поддршка од Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Беквалац… (ФОТО)

Настапот на Тамара Тодевска на втората полуфинална вечер никого не остави рамнодушен, дури ни нејзините балкански колешки. Марија Шерифовиќ, која во 2007 година победи на Евровизија, на својот профил на Твитер јавно ја искажа својата поддршка за Тамара Тодевска. Принтскрин Преку своето инста-стори, Јелена Карлеуша исто така се изјасни дека целосно

Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Таа открила дека веднаш по настапот се чуле со Марија Шерифовиќ и двете констатирале најобјективно дека Тамара вокално била најдобра на цела Евровизија. Тијана Дапчевиќ со многу емоции го следела вчерашното полуфинале на Евровизија, очекувајќи го пласманот на Тамара во финалето. „Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов. Не сум пристрасна, но

Еве што и порача Карлеуша на Тамара , по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот

Еве што и порача Карлеуша на Тамара , по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето на Евровизија кое ќе се одржи утре. Поддршка за Македонија доаѓа од сите страни, особено од соседството. Јелена Карлеуша сподели видео од настапот

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе Македонија во финалето на овогодинешната Евровизија. -Јас сум најгордата сестра

Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац го повикаа регионот да гласа за Тамара (ФОТО)

Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац го повикаа регионот да гласа за Тамара (ФОТО)

Нашата претставничка на Евровизија доби поддршка од сите страни. Пејачките Јелена Карлеуша и Наташа Беквалац, како и победникот на Евросонг, Марија Шерифовиќ се огласија на социјалните мрежи со пофалби за изведбата на „Proud“. Тамара ќе настапи утре на финалето на Евровизија во Тел Авив под реден број осум. ФОТО: Принтскрин / Јутјуб

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“- Тамара топ тема во регионот На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ

„Пееше со солзи во очите“ - Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“ - Тамара топ тема во регионот

На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија Шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ ја претставуваше Македонија на Евровизија, а еден

„Пееше со солзи во очите“ - Тамара топ тема во регионот

„Пееше со солзи во очите“ - Тамара топ тема во регионот

На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ ја претставуваше Македонија на Евровизија, а еден

Балканот на нозе: Еве што и порача Карлеуша на Тамара Тодевска, по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот! (ФОТО)

Балканот на нозе: Еве што и порача Карлеуша на Тамара Тодевска, по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот! (ФОТО)

Балканот на нозе: Еве што и порача Карлеуша на Тамара Тодевска, по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот! (ФОТО) Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето на Евровизија

TAMAРА ТОП ТЕМА ВО РЕГИОНОТ: „Пееше со солзи во очите“

TAMAРА ТОП ТЕМА ВО РЕГИОНОТ: „Пееше со солзи во очите“

На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17, а доби овации и пофалби за настапот со кој се пласираше во финале. Доби поддршка од многу ѕвезди како Карлеуша, Марија шерифовиќ и Беквалац, а и медиумите во регионот пишуваат за неа. „Сестрата на Тијана Дапчевиќ ја претставуваше Македонија на Евровизија, а еден

„Пееше со солзи во очите“: Еве што пишуваат регионалните медиуми за настапот на Тамара на Евровизија

„Пееше со солзи во очите“: Еве што пишуваат регионалните медиуми за настапот на Тамара на Евровизија

фото: принтскрин На втората полуфинална вечер на „Евровизија“ настапи и Тамара Тодевска под реден број 17. Таа се претстави со песната „Proud“, а нејзината моќна и емотивна изведба и овозможи пласман во финалето кое ќе се одржи во сабота. Македонската јавност ја подржа Тамара и доби многу пофалби  и убави коментари. Меѓутоа, таа добива и позитивни

ФОТО: Карлеуша ретко го прави ова - Ја поддржа Тамара на Евровизија

ФОТО: Карлеуша ретко го прави ова - Ја поддржа Тамара на Евровизија

Тамара Тодевска вчера настапи под реден број 17. на Евровизија, а сите ги восхити со гласот и маестралната изведба. Тамара беше пречекана со овации и аплауз, а таа едноставно “грмеше“ на евровизиската сцена. Поддршка и даде и Карлеуша, која е позната како жена без влакна на јазикот. Од друга страна, Јелена Карлеуша исто така следеше Евровизија со нејзините

ФОТО: За нив таа е победник - Овие ѕвезди од регионот воодушевени од Тамара

ФОТО: За нив таа е победник - Овие ѕвезди од регионот воодушевени од Тамара

Голем број ѕвезди од региониот дадоа поддршка за нашата Тамара која доби овации со маестралната изведба на Евровизија, каде настапи со песната „Proud" 17. по ред. Наташа Беквалац, Карлеуша, Марија Шерифовиќ, се само дел од ѕвездите од регионот кои дадоа поддршка, па ја ставија Тамара на Инста стори и и посакаа победа. ____________________________________________________________________________

Тамара Тодевска го сплоти Балканот во едно – Марија Шерифовиќ и Карлеуша и прогнозираат победа на Македонија

Тамара Тодевска го сплоти Балканот во едно – Марија Шерифовиќ и Карлеуша и прогнозираат победа на Македонија

На втората полуфинална вечер на Евровизија која се одржа сношти во Тел Авив, под  реден број 17 настапуваше нашата Тамара Тодевска која беше пречекана со овации и аплауз и едноставно “грмеше“ на евровизиската сцена. Нашата пејачка добива поддршка од цела Европа, како од нејзините фанови, следбеници, јавни личности… Нејзините колеги, колешки преку социјалните

ЗА НЕА ТАМАРА Е ПОБEДНИK: Карлеуша и даде голема поддршка на нашата претставничка!

ЗА НЕА ТАМАРА Е ПОБEДНИK: Карлеуша и даде голема поддршка на нашата претставничка!

Тамара Тодевска вчера настапи под реден број 17. на Евровизија, а сите ги восхити со гласот и маестралната изведба. Тамара беше пречекана со овации и аплауз, а таа едноставно “гpмeше“ на евровизиската сцена. Поддршка и даде и Карлеуша, која е позната како жена без влакна на јазикот. Од друга страна, Јелена Карлеуша исто така следеше Евровизија со нејзините

За неа таа е победник: Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ со поддршка за нашата претставничка на Евровизија

За неа таа е победник: Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ со поддршка за нашата претставничка на Евровизија

фото: принтскрин/инстаграм На втората полуфинална вечер која се одржа сношти во Тел Авив, под  реден број 17 настапуваше македонската претставничка Тамара Тодевска со песната „Proud“. Тамара беше пречекана со овации и аплауз, а таа едноставно “грмеше“ на евровизиската сцена. Нашата пејачка добива поддршка од цела Европа, како од нејзините фанови, следбеници,