притисни ентер »

Кочов: Се виде дека емотивно сме испразнети

Кочов: Се виде дека емотивно сме испразнети

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓи Кочов, после триумфот над Нови Пазар од 89:87 во АБА 2 лигата, рече дека е среќен што победиле на ваков психолошки тежок натпревар. -Ова беше исклучително тежок меч за нас. Се виде дека сме емотивно испразнети. Добро е што имаше среќен крај за нас, оваа победа многу ни значи. Им честитам на играчите што и на ваков

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

МЗТ Скопје по голема драма го совлада Нови Пазар и дојде до осмата победа во АБА 2-лига. Харис со две слободни фрлања во самиот финиш донесе радост (89-87), а македонскиот првак остана во игра за првото место на табелата. „Ова беше исклучително тежок натпревар за нас во кој се виде дека сме емотивно испразнети. Добро е што имаше среќен крај за нас,

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

МЗТ Скопје по голема драма го совлада Нови Пазар и дојде до осмата победа во АБА 2-лига. Харис со две слободни фрлања во самиот финиш донесе радост (89-87), а македонскиот првак остана во игра за првото место на табелата. „Ова беше исклучително тежок натпревар за нас во кој се виде дека сме емотивно испразнети. Добро е што имаше среќен крај за нас,

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

Кочов: Бевме емотивно испразнети, победата многу ни значи

МЗТ Скопје по голема драма го совлада Нови Пазар и дојде до осмата победа во АБА 2-лига. Харис со две слободни фрлања во самиот финиш донесе радост (89-87), а македонскиот првак остана во игра за првото место на табелата. „Ова беше исклучително тежок натпревар за нас во кој се виде дека сме емотивно испразнети. Добро е што имаше среќен крај за нас,

Кочов: Се виде дека емотивно сме испразнети

Кочов: Се виде дека емотивно сме испразнети

– Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓи Кочов, после триумфот над Нови Пазар од 89:87 во АБА 2 лигата, рече дека е среќен што победиле на ваков психолошки тежок натпревар. -Ова беше исклучително тежок меч за нас. Се виде дека сме емотивно испразнети. Добро е што имаше среќен крај за нас, оваа победа многу ни значи. Им честитам на играчите што и на

ФОТО: Хиндс јунак на МЗТ, аеродромската драма за домаќинот

ФОТО: Хиндс јунак на МЗТ, аеродромската драма за домаќинот

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје дојде до нова домашна победа во АБА-2 лигата и славеше над Нови Пазар (89-87) во дуел кој се реши во последната секунда. Аеродромци и гостинот одиграа изедначен меч, а до победата се дојде благодарение на две слободни фрлања на самиот крај на средбата. Мелори направи наивен прекршок над Харис, а тој ја презеде