притисни ентер »

Хаос во Динамо – отпуштени помошниците на тренерот Бјелица

Хаос во Динамо – отпуштени помошниците на тренерот Бјелица

Фудбалскиот клуб Динамо Загреб во екот на пандемијата предизвикана од вирусот КОВИД-19 реши да повлече радикален потег. Челниците решија да ги отпуштат сите помошници на тренерот Ненад Бјелица. Динамо го повлече овој потег откако тренерите и фудбалерите н првиот тим го одбиле предлогот за намалување на платите. Меѓу отпуштените се и Рене Помс и Мартин

Хаос во Динамо – отпуштени помошниците на тренерот Бјелица

Хаос во Динамо – отпуштени помошниците на тренерот Бјелица

Фудбалскиот клуб Динамо Загреб во екот на пандемијата предизвикана од вирусот КОВИД-19 реши да повлече радикален потег. Челниците решија да ги отпуштат сите помошници на тренерот Ненад Бјелица. Динамо го повлече овој потег откако тренерите и фудбалерите н првиот тим го одбиле предлогот за намалување на платите. Меѓу отпуштените се и Рене Помс и Мартин

Динамо Загреб: Адеми и Бјелица децидно одбија намалување на платите

Динамо Загреб: Адеми и Бјелица децидно одбија намалување на платите

Динамо Загреб преку соопштение објасни дека тренерот Ненад Бјелица и капитенот Аријан Адеми први биле информирани за намалувањето на платите, но и двајцата го одбиле таквиот предлог. Поради финансиската криза која ја носи коронавирусот, клубовите ги намалуваат платите на своите играчи со цел парите да ги распределат на сите вработени и кризниот период

Динамо Загреб: Адеми и Бјелица децидно одбија намалување на платите

Динамо Загреб: Адеми и Бјелица децидно одбија намалување на платите

Динамо Загреб преку соопштение објасни дека тренерот Ненад Бјелица и капитенот Аријан Адеми први биле информирани за намалувањето на платите, но и двајцата го одбиле таквиот предлог. Поради финансиската криза која ја носи коронавирусот, клубовите ги намалуваат платите на своите играчи со цел парите да ги распределат на сите вработени и кризниот период

Адеми прв од играчите дознал дека Динамо сака да им ги намали платите

Адеми прв од играчите дознал дека Динамо сака да им ги намали платите

Тимот на Динамо Загреб овие денови е во центарот на вниманието на јавноста поради случувањата во клбуот. Имено, Динамо поради намалениот приход од пандемијата со коронавирусот побара играчите да добиваат помала плата во наредните денови, меѓутоа играчите тоа го одбиле. После таквиот потег вчера Динамо објави дека е отпуштен целиот стручен штаб тренерот

Динамо Загреб: Адеми и Бјелица преку писмо кажаа „не“ на мерките...

Динамо Загреб: Адеми и Бјелица преку писмо кажаа „не“ на мерките...

Динамо Загреб го отпушти целиот стручен штаб на тренерот Ненад Бјелица, а потоа тимот се огласи со соопштение во кое ја образложи ситуацијата. Од управата на Динамо Загреб посочија дека морало да се направат промени со цел стабилноста на клубот. Воедно, информираат дека тренерот Бјелица и играчите на чело со капитенот и македонски репрезентативец Аријан

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Од час во час се менуваат работите во Динамо Загреб. Се чини дека вчера, денеска а посебно вечерва е супер интересно во таборот на „модрите“. Со оглед на целата ситуација околу кратење на платите, прилично шоканто одекна веста дека сменет е целиот стручен штаб освен тренерот Ненад Бјелица. Од него се чека оставка, само за да не му се исплати отпремнината,

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Од час во час се менуваат работите во Динамо Загреб. Се чини дека вчера, денеска а посебно вечерва е супер интересно во таборот на „модрите“. Со оглед на целата ситуација околу кратење на платите, прилично шоканто одекна веста дека сменет е целиот стручен штаб освен тренерот Ненад Бјелица. Од него се чека оставка, само за да не му се исплати отпремнината,

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Нови моменти во НК Динамо. Како што известуваат медиумите во Хрватска, вечерва раководството на Динамо му врачило отказ на стручниот штаб на клубот, на сите помошници на шефот Ненад Бјелица. И нтересно е тоа што овој отказ не важи за него, за самиот Бјелица. Очигледно е дека од од него се бара тој самиот да си даде оставка. Ова доаѓа откако самиот

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Нови моменти во НК Динамо. Како што известуваат медиумите во Хрватска, вечерва раководството на Динамо му врачило отказ на стручниот штаб на клубот, на сите помошници на шефот Ненад Бјелица. И нтересно е тоа што овој отказ не важи за него, за самиот Бјелица. Очигледно е дека од од него се бара тој самиот да си даде оставка. Ова доаѓа откако самиот

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

Можеби НК Динамо е во право со оглед на ситуацијата па затоа се реши за кратење на платите на своите играчи. Веројатно самите играчи се во право зошто не ја прифаќаат таа одлука, но запрепастува медиумската хајка кон нив, а посебно кон нашиот репрезентативец Аријан Адеми. Капитенот на „модрите“ се нарекува неморална личност,лицемер, човек кој го издал

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

Можеби НК Динамо е во право со оглед на ситуацијата па затоа се реши за кратење на платите на своите играчи. Веројатно самите играчи се во право зошто не ја прифаќаат таа одлука, но запрепастува медиумската хајка кон нив, а посебно кон нашиот репрезентативец Аријан Адеми. Капитенот на „модрите“ се нарекува неморална личност,лицемер, човек кој го издал

Динамо Загреб го отпушти стручниот штаб бидејќи не сака намалување на платите

Динамо Загреб го отпушти стручниот штаб бидејќи не сака намалување на платите

Од „метлата“ засега се спаси тренерот Ненад Бјелица, кој е и најплатен во редовите на хрватскиот шампион со 1.5 милиони евра годишна плата. Управата на Динамо Загреб за која настапува и македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми, се одлучи на радикален потег, го отпушти стручниот штаб, а засега од „мелта“ се спаси само главниот тренер Ненад Бјелица

Шокантен потег на Динамо Загреб, го отпуштија целиот стручен штаб, остана само тренерот

Шокантен потег на Динамо Загреб, го отпуштија целиот стручен штаб, остана само тренерот

Ситуацијата со коронавирусот донесе голем потрес во Динамо Загреб, откако фудбалерите не прифатија намалување на платата, клубот удри по стручниот штаб. Утринава се појавија информации од Хрватска дека фудбалерите на Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми одбиле намалување на платата која клуб ја одреди како една од мерките за ублажување на

Динамо ги отпушти сите помошници на тренерот Бјелица

Динамо ги отпушти сите помошници на тренерот Бјелица

Хрватскиот првак Динамо Загреб направи неочекуван потег, отпуштајќи го цел стручен штаб на првиот тим, со исклучок на првиот тренер Ненад Бјелица. Стручниот штаб и фудбалерите на Динамо одбија намалување на платите поради актуелната ситуација со коронавирусот, а раководството решило да направи поинакво намалување на трошоците. Тоа во реалноста е отказ

Фудбалерите одбија намалување на платата па Динамо Загреб го отпушти целиот стручен штаб!

Фудбалерите одбија намалување на платата па Динамо Загреб го отпушти целиот стручен штаб!

Ситуацијата со коронавирусот донесе голем потрес во Динамо Загреб, откако фудбалерите не прифатија намалување на платата, клубот удри по стручниот штаб. Утринава се појавија информации од Хрватска дека фудбалерите на Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми одбиле намалување на платата која клуб ја одреди како една од мерките за ублажување на

Динамо го избрка цел стручен штаб, освен тренерот Бјелица!?

Динамо го избрка цел стручен штаб, освен тренерот Бјелица!?

Хаосот кој избувна во Динамо Загреб, поради тоа што играчите и тренерите од првиот тим го отфрлија предлогот за намалување на платите за време на пандемијата на коронавирус, кулминираше со откази за речиси сите во стручниот штаб. Единстветно кој се спаси во оваа ситуација е тренерот Ненад Бјелица, додека Рене Помс, Нино Буле, Силвије Чавлина, Мартин

Динамо Загреб не простува, отказ за целиот стручен штаб

Динамо Загреб не простува, отказ за целиот стручен штаб

Динамо Загреб експресно се ослободува од бунтовниците, отказ доби целиот стручен штаб откако одбија да прифатат намалување на платите. Прежиева само првиот тренер на екипата Ненад Бјелица кој и натаму останува на клупата на шампионот на Хрватска иако има највисока плата. Отказ добија шест тренери, Рене Помс, Нино Буле, Силвије Чавлина, Мартин Мајер,

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Од час во час се менуваат работите во Динамо Загреб. Се чини дека вчера, денеска а посебно вечерва е супер интересно во таборот на „модрите“. Со оглед на целата ситуација околу кратење на платите, прилично шоканто одекна веста дека сменет е целиот стручен штаб освен тренерот Ненад Бјелица. Од него се чека оставка, само за да не му се исплати отпремнината,

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Нови моменти во НК Динамо. Како што известуваат медиумите во Хрватска, вечерва раководството на Динамо му врачило отказ на стручниот штаб на клубот, на сите помошници на шефот Ненад Бјелица. И нтересно е тоа што овој отказ не важи за него, за самиот Бјелица. Очигледно е дека од од него се бара тој самиот да си даде оставка. Ова доаѓа откако самиот