Рецепт на денот: брз пица-ролат со готови кори

Дури и да не сте највештиот човек во кујната лесно може да подготвите пица со готови кори. Доколку ви е здодеано обичното тесто, готовите кори се одлична замена, а вкусот е неверојатен. Одличен домашен деликатес за појадок, ручек или вечера, еве како може да направите ролована пица со готови кори: Потребни состојки: 500 g готови кори за пита 2 мали