притисни ентер »

Сезоната не е почната, а веќе заврши за големо засилување на Лејкерс

Сезоната не е почната, а веќе заврши за големо засилување на Лејкерс

Дамаркус Казинс требаше да биде едно од двете големи засилувања на ЛА Лејкерс за новата сезона во која Ентони Дејвис и Леброн Џејмс ќе се обидат да го вратат овој кошаркарски гигант во врвот на НБА-лигата, но Казинс практично ја заврши сезоната, а таа сѐ уште не ни почна. Според „Атлетик“, 29-годишниот центар и четирикратен ол-стар играч Казинс ги

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казнс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казинс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казинс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Први проблеми за Лејкерси, Казинс ги скина лигаментите на коленото

Први проблеми за Лејкерси, Казинс ги скина лигаментите на коленото

Кошмарен старт на епизодата во Лос Анџелес Лејкерс има познатиот кошаркарски центар, ДеМаркус Казинс (29). Тешката повреда на Ахиловата тетива драстично ја отежна неговата кариера во последните година ипол. Откако му се скина тој дел од стапалото уште додека го носеше дресот на Њу Орлеанс, тој паузираше речиси една година. Во јануари годинава искусниот

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казнс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Први проблеми за Лејкерси, Казинс ги скина лигаментите на коленото

Први проблеми за Лејкерси, Казинс ги скина лигаментите на коленото

Кошмарен старт на епизодата во Лос Анџелес Лејкерс има познатиот кошаркарски центар, ДеМаркус Казинс (29). Тешката повреда на Ахиловата тетива драстично ја отежна неговата кариера во последните година ипол. Откако му се скина тој дел од стапалото уште додека го носеше дресот на Њу Орлеанс, тој паузираше речиси една година. Во јануари годинава искусниот

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казинс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казнс, се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН“. Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Несреќниот Казинс пак се повреди, следува пауза за новиот центар на Лејкерси

Несреќниот Казинс пак се повреди, следува пауза за новиот центар на Лејкерси

Новото засилување на Лос Анџелес Лејкерс , Демаркус Казинс, навистина нема среќа во последните неколку сезони. Пред неколку дена повторно се повреди и би можел да има проблеми на стартот од авантурата во „Стејплс Центар“. Се шпекулира дека тој ги скина вкрстените лигаменти на коленото, кои ќе го натераат да прави нова долга пауза. DeMarcus Cousins

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Лејкерси во паника: Казинс го повреди коленото

Центарот на Лос Анџелес Лејкерс, Демаркус Казнс се здобил со повреда на коленото, објави „ЕСПН”. Казнс, кој пред неколку дена наполни 29 години, се повредени за време на тренингот во Лас Вегас во понеделникот и веднаш го напушти спортскиот комплекс во кој се наоѓаше. Сè уште не е јасно колку е сериозна неговата повреда, откако треба да се направат

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА го претстави календар за претстојната сезона. Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, е објавено на официјалниот Твитер на лигата. Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс. Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс и

НБА: Новата сезона ќе почне на 22 октомври

НБА: Новата сезона ќе почне на 22 октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА го претстави календар за претстојната сезона. Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, е објавено на официјалниот Твитер на лигата. Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс. Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс

НБА: Новата сезона ќе почне на 22 октомври

НБА: Новата сезона ќе почне на 22 октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА го претстави календар за претстојната сезона. Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, е објавено на официјалниот Твитер на лигата. Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс. Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс и

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА го претстави календар за претстојната сезона. Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, е објавено на официјалниот Твитер на лигата. Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс. Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс и

Новата НБА сезона ќе почне на 22-ри октомври

Новата НБА сезона ќе почне на 22-ри октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА го претстави календарот за претстојната сезона. Новото првенство ќе стартува на 22-ри октомври со два натпревари, е објавено на официјалниот Твитер профил на лигата. Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс. Во вториот меч ќе се сретнат двете екипи од Лос Анџелес,

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА го претстави календар за претстојната сезона. Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, е објавено на официјалниот Твитер на лигата. Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс. Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс и

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА претстави календар за претстојната сезона. Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, е објавено на официјалниот Твитер на лигата. Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс. Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс и ЛА

НБА сезоната ќе почне на 22 октомври

НБА сезоната ќе почне на 22 октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА го претстави календар за претстојната сезона. Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, објавено е на официјалниот Твитер на лигата. Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс. Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс и