притисни ентер »

Без струја делови од неколку скопски општини

Без струја делови од неколку скопски општини

Без струја делови од неколку скопски општини Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денес (среда), без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини.