притисни ентер »

Невил: Јунајтед нема да стане шампион, затоа што…

Невил: Јунајтед нема да стане шампион, затоа што…

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед Гери Невил изјави дека „црвените ѓаволи“ нема да станат шампиони на Англија оваа сезона затоа што фудбалерите на Оле Гунар Солскјер не играат тимски иако составот има индивидуална класа. „ Ова го кажав и кога дојде Роналдо и кога почна да постигнува голови. Според мене тие не играат тимски, а така не можат

Невил: Јунајтед нема да стане шампион, затоа што…

Невил: Јунајтед нема да стане шампион, затоа што…

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед Гери Невил изјави дека „црвените ѓаволи“ нема да станат шампиони на Англија оваа сезона затоа што фудбалерите на Оле Гунар Солскјер не играат тимски иако составот има индивидуална класа. „ Ова го кажав и кога дојде Роналдо и кога почна да постигнува голови. Според мене тие не играат тимски, а така не можат

Невил „удри“ по Бруно и играчите кои реагираат како него: Засрамувачки е…

Невил „удри“ по Бруно и играчите кои реагираат како него: Засрамувачки е…

Некогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил очигледно беше многу лут по поразот на „ѓаволите“ од Астон Вила во натпревар одигран на „Олд Трафорд“. Манчестер Јунајтед има три порази на последните четири средби во сите конкуренции и веќе почнаа да се јавуваат негативните коментари во јавноста. На средбата против Астон Вила, Бруно Фернандеш

Невил верува дека Јунајтед нема да биде шампион оваа сезона: Кога ќе ги погледнам Сити, Ливерпул и Челси...

Невил верува дека Јунајтед нема да биде шампион оваа сезона: Кога ќе ги погледнам Сити, Ливерпул и Челси...

Легендата на „ѓаволите", Гери Невил смета дека Манчестер јунајтед не може да ја освои Премиерлигата оваа сезона бидејќи не игра како тим и само на моменти делуваат како победничка екипа. Манчестер јунајтед во саботата го доживеа првиот пораз во Премиерлигата, дома загуби со 0-1 од Астон Вила. Иако е само почеток на сезоната и има уште многу до крајот,

„Челзи, Ливерпул и Сити играат тимски фудбал, Јунајтед не!“

„Челзи, Ливерпул и Сити играат тимски фудбал, Јунајтед не!“

По неуспешниот старт во Лигата на шампионите и загубениот натпревар против Јанг Бојс со 2-1, екипата на Манчестер Јунајтед врза два нови порази на домашно тло, од Вест Хем во Лига Купот и Саутемптон во Премиер лигата. Поранешниот капитен на „ѓаволите“, Гери Невил смета дека фудбалерите на Манчестер Јунајтед мора да научат да играат како тим, доколку

Невил: Јунајтед нема да биде шампион, тоа е чуден тим

Невил: Јунајтед нема да биде шампион, тоа е чуден тим

Манчестер јунајтед, во саботата, ја испушти можноста да ја преземе челната позиција во Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“, неочекувано загубија од Астон Вила на домашен терен. Јунајтед одиграа лош натпревар, а во 93.минута, Бруно Фернандеш не реализира пенал. Во Англија, се повеќе се критикува работата и Оле Гунар Солскјер. Еден од најгласните критичари

Невил: Манчестер Јунајтед не може да биде шампион бидејќи не е тим

Невил: Манчестер Јунајтед не може да биде шампион бидејќи не е тим

Легендата на Манчестер Јунајтед, Гери Невил смета дека „црвените ѓаволи“ не може да станат шампиони во Премиер лигата оваа сезона. Невил смета дека во тимот има индивидуална класа, но фудбалерите на Солскјер се уште не играат како тим. „Кажував дека според мене не играат добро за да бидат шампиони и кога Јунајтед победуваше. Играчите треба да бидат

Невил објасни зошто Манчестер јунајтед не може да биде шампион оваа сезона

Невил објасни зошто Манчестер јунајтед не може да биде шампион оваа сезона

Легендата на „ѓаволите“, Гери Невил смета дека Манчестер јунајтед не може да ја освои Премиерлигата оваа сезона бидејќи не игра како тим и само на моменти делуваат како победничка екипа. Манчестер јунајтед во саботата го доживеа првиот пораз во Премиерлигата, дома загуби со 0-1 од Астон Вила. Иако е само почеток на сезоната и има уште многу до крајот,

Невил: Јунајтед нема да биде шампион затоа што се само група добри индивидуалци

Невил: Јунајтед нема да биде шампион затоа што се само група добри индивидуалци

Maнчестер Јунајтед во саботата во рамките од 6. коло од Премиер лигата изненадувачки изгуби од Астон Вила со 1:0 и така пропушти да го преземе врвот на табелата. Во финишот од овој натпревар Бруно Фернандеш промаши пенал. Легендарниот фудбалер на Јунајтед, Гери Невил беше еден од оние кои ја критикуваа играта на „црвените ѓаволи“ во овој натпревар

Невил: Манчестер јунајтед нема да биде шампион, тоа е чудна екипа

Невил: Манчестер јунајтед нема да биде шампион, тоа е чудна екипа

Невил: Манчестер јунајтед нема да биде шампион, тоа е чудна екипа Ф.К. Пред 3 минути Бруно Фернандеш не реализираше пенал за реми против Астон Вила/Манчестер, Велика Британија/25 септември 2021/Фото: EPA-EFE/Peter Powell Манчестер јунајтед изненадувачки загуби на домашен терен од Астон Вила со 1:0 во саботата во шестото коло од Премиер лигата и на

Невил посочи зошто Јунајтед нема да ја освои титулата и со Роналдо во тимот

Невил посочи зошто Јунајтед нема да ја освои титулата и со Роналдо во тимот

По ветувачкиот старт на сезоната, Манчестер Јунајтед во шестото коло го претрпе првиот пораз во Премиер лигата, но истиот дојде само неколку дена по елиминацијата од Вест Хем во Лига Купот. Тимот на Оле Гунар Солскјер претрпе минимален пораз од Астон Вила со резултат 0:1 и тоа беше втор неуспех на „Олд Трафорд“ во период од 72 часа, сценарио кое го