Бундеслига: Ајнтрахт го победи Баерн, па загуби од Фрајбург

Фото: sportbuzzer.de Фудбалерите на Ајнтрахт покажаа две лица во само две кола во Бундеслигата. Во минатиот викенд го декласираа Баерн Минхен со 5:1 за попладнево да загубат од Фрајбург со 0:1 во последниот меч од 11. коло во германскиот шампионат. Стрелец на единствениот гол на стадионот „Шварцвалд“ беше Нилс Петерсен во 77. минута по асистенција