Кадетите на Металург 2 го совладаа тимот на Драчево

Во натпревар од кадетското првенство на Македонија, група 1, кадетите на Металург 2 го совладаа Драчево. Победата е минимална, но исклучително вредна, особено што е извојувана со пресврт во самата завршница. Драчево водеше во поголемиот дел од натпреварот, на полувреме со резултат 8:11. Во вториот дел гостинските ракометари имаа максимална предност