притисни ентер »

Пропаѓа размената на фудбалери меѓу Интер и Рома?

Пропаѓа размената на фудбалери меѓу Интер и Рома?

Најавената размена на фудбалери помеѓу Интер и Рома во која Матео Политано требаше да се пресели во Рим, а во спротивен правец на „Џузепе Меаца“ да дојде Леонардо Спинацола веројатно ќе пропадне, иако вчеравечер беше најавена како сигурна. Политано уште синоќа ги мина лекарските прегледи во Рим и се чекаше на официјализација, но прво Спинацола требаше

Пропаѓа размената Спинацола - Политано?!

Пропаѓа размената Спинацола - Политано?!

Проблем настана со медицинскот преглед на играчот на Рома кој во Милано не го мина целосно, па Интер побара менување на договорот. Сѐ беше договорено за размена помеѓу Интер и Рома. Во Милано дојде Леонардо Спинацола, додека во Рим се пресели Матео Политано. Овој вториот веќе и се сликаше со шал на Рома и даде интервју како играч на „Волчицата“. Во

Трампата меѓу Интер и Рома пред пропаѓање

Трампата меѓу Интер и Рома пред пропаѓање

Големата размена на фудбалери помеѓу Интер и Рома е пред пропаѓање, пренесуваат медиумите на Апенините. Како што е познато, „нероаѕурите“ требаше да го добијат левиот бек Леонардо Спинацола , а на „Олимпико“ да го испратат Матео Политано. Вчера Политано успешно ги помина лекарските прегледи во Рома и дури позираше со шал на „волчицата“. Во меѓувреме

Интер и Рома ги засилија критичните позиции: Ги заменија Политано и Спинацола

Интер и Рома ги засилија критичните позиции: Ги заменија Политано и Спинацола

Екипите на Рома и Интер направија соработка со замена на играчи, со кои ќе си помогнат меѓусебно, на критичните позиции во составите. Рома мораше да најде замена за повредениот Николо Заниоло, кој се очекува да паузира минимум до крајот на сезоната, а Интер ја засили критичната лева страна. Иако се шпекулираше дека Политано ќе премине во Милан, а Рома

Политано во Рома, Спиназола во Интер на медицински прегледи

Политано во Рома, Спиназола во Интер на медицински прегледи

Матео Политано и Леонардо Спиназола се дел од трампата меѓу Интер и Рома, а двајцата фудбалери денеска треба да ги минат медицинските прегледи. Политано доаѓа во Рома од Интер, додека во обратен правец Спиназола патува за „Џузепе Меаца“. Крилниот напаѓач Политано треба да биде замена за Николо Заниоло кој поради скинатите лигаменти на коленото ќе отсуствува

Интер и Рома си разменија играчи

Интер и Рома си разменија играчи

Политано се сели во Рим, додека во Милано доаѓа Спинацола. Тоа е зделката за која се договорија „Нераѕурите“ и „Џалоросите“. Двајцата играчи веќе се наоѓаат на нивните нови дестинации каде прво ќе мора да ги поминат задолжителните медицински тестови, а потоа и ќе стават потпис на договорите. Двајцата имаат по 26 години и се крилни фудбалери, со тоа

Падна договор: Рома и Интер денес прават трампа!

Падна договор: Рома и Интер денес прават трампа!

Рома и Интер изминатата вечер постигнале договор за размена на Матео Политано и Леонардо Спинацола. Миланскиот и римскиот клуб се договорија дека двајцата играчи имаат иста вредност, помеѓу 25 и 28 милиони евра. Разликата ќе биде во платите. Политано во Рома ќе заработува околу два милиони евра по сезоната, додека Спинацола во Интер ќе добие плата

Интер и Рома утре ќе ја официјализираат размената на двајца фудбалери

Интер и Рома утре ќе ја официјализираат размената на двајца фудбалери

Утрешниот ден треба да донесе по еден нов фудбалер за Рома и Интер, а цел на размената меѓу калчолигашите ќе бидат Леонардо Спинацола и Матео Политано. Повредата на Николо Ѕаниоло ја натера Рома да размислува за играч кој ќе може да преземе поголем товар во офанзивниот дел од играта на средниот ред, па решението го најдоа во Политано, кој пак не добиваше

Интер и Рома спремаат голема трампа

Интер и Рома спремаат голема трампа

Сите во Рома се загрижени поради тешката повреда на Заниоло за кого сезоната е завршена, па раководството веќе почна да бара замена. Прва мета е играчот на Интер и италијански репрезентативец Матео Политано , кој не е во плановите на Антонио Конте. Политано е на излезна врата од Интер и Рома сака да ја искористи таквата шанса за да го донесе на „Олимпико“,