притисни ентер »

Клоп: Само вака можевме…ВАР е проблем

Клоп: Само вака можевме…ВАР е проблем

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, рекол дека неговиот тим од првата до последната минута одиграл на единствениот начин на кој што било можно да се победи Манчестер сити. Ливерпул на „Енфилд“ победија 3:1 со што ја зголемија предноста на девет бода во однос на „граѓаните“. „Црвените“ победија со головите на Фабињо, Салах и Мане, додека единствениот

Клоп: Само вака можевме…ВАР е проблем

Клоп: Само вака можевме…ВАР е проблем

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, рекол дека неговиот тим од првата до последната минута одиграл на единствениот начин на кој што било можно да се победи Манчестер сити. Ливерпул на „Енфилд“ победија 3:1 со што ја зголемија предноста на девет бода во однос на „граѓаните“. „Црвените“ победија со головите на Фабињо, Салах и Мане, додека единствениот

ВИДЕО: Ливерпул надмоќен против Сити за убедлива победа

ВИДЕО: Ливерпул надмоќен против Сити за убедлива победа

Ливерпул делуваше сигурно и моќно, славеше победа над шампионот Сити со 3-1, имаше предност од три гола  и сосема залужено ја запиша 11. победа во Премиерлигата. Единствениот непоразен тим во Англија поведе со головите на  Фабињо и Слах во 6 и 13 минута. Во продолжението на мечот Ливерпул стигна до 3-0 предност со голот на Мане по шест минути игра

Шампионот на колена за 15 минути: Фабињо со бомба и Салах го уништија Сити (ВИДЕО)

Шампионот на колена за 15 минути: Фабињо со бомба и Салах го уништија Сити (ВИДЕО)

Не минаа ни 15 минути од мечот на сезоната во Премиерлигата помеѓу актуелниот лидер Ливерпул и актуелниот првак Манчестер сити, а „црвените“ веќе имаат два гола предност откако Фабињо и Мохамед Салах двапати ја матираа четата на Пеп Гвардиола на „Енфилд Роуд“. Тешто дека и најголемите оптимисти во Ливерпул очекуваа ваков невиден старт на европскиот

Видео: Фабињо отвори со „проектил“, Салах ја зголеми предноста, „граѓаните“ бесни на ВАР

Видео: Фабињо отвори со „проектил“, Салах ја зголеми предноста, „граѓаните“ бесни на ВАР

Големото дерби во Премиер лигата започна на исклучително возбудлив начин и веќе по 13 минути игра Ливерпул има два гола предност над Манчестер Сити. Резултатот го отвори Фабињо со феноменален гол од триесетина метри. Бразилецот испрати „проектил“ но пред голот видовме една контроверзна ситуација. Имено, „граѓаните“ бараат пенал после играта со рака

ВИДЕО: Фабињо со бомба за паметење во англиското дерби за врвот!

ВИДЕО: Фабињо со бомба за паметење во англиското дерби за врвот!

Ливерпул во раната фаза го отвори дерби-дуелот со Манчестер Сити (0-1), со атрактивен гол на Фабињо . По една контра, фудбалерот од средниот ред на „црвените“ доби топка од далечина и со вистински проектил го матира чуварот на мрежата на Сити. Голот на Фабињо против Ливерпул: FABINHO WITH A BANGER! pic.twitter.com/CWAWjypPAA — 9 (@EnRouteAnfield) November

Фабињо: Мечот со Сити нема да биде одлучувачки во трката за титулата

Фабињо: Мечот со Сити нема да биде одлучувачки во трката за титулата

Утре од 17:30 часот се игра дербито во Премиер лигата меѓу Ливерпул и Манчестер Сити, два состави кои во изминативе години се издвоија во Англија, а така е и во оваа кампања и ако не се смени нешто драстично меѓу нив треба да се бара шампионот. Во неделниот дуел „црвените“ ќе влезат со предност од шест бода што значи дека со евентуална победа можат