притисни ентер »

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Претпладне променливо облачно, на места во југозападните делови се уште ќе има услови за слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 6 до 14 степени. Во

Облачно со услови за слаби снежни врнежи, ќе дува и засилен ветер

Облачно со услови за слаби снежни врнежи, ќе дува и засилен ветер

Облачно со услови за слаби снежни врнежи, ќе дува и засилен ветер Претпладне променливо облачно, на места во југозападните делови се уште ќе има услови за слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал

Денеска сончево, следува период на стабилно и потопло време

Денеска сончево, следува период на стабилно и потопло време

Претпладне променливо облачно, на места во југозападните делови сѐе уште ќе има услови за слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 6 до 14 Целзиусови

Облачно со услови за врнежи, ќе дува и засилен ветер

Облачно со услови за врнежи, ќе дува и засилен ветер

Претпладне променливо облачно, на места во југозападните делови се уште ќе има услови за слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 6 до 14 степени. Во

Дожд, снег и силен ветер утрово во Македонија - метеоролозите со нови најави за времето

Дожд, снег и силен ветер утрово во Македонија - метеоролозите со нови најави за времето

Претпладне променливо облачно, на места во југозападните делови се уште ќе има услови за слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 6 до 14 степени. АМСМ

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно, на места во југозападните делови сѐ уште ќе има услови за слаби врнежи од снег. Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе

Денес студено и со засилен ветер, деновиве стабилизација на времето

Денес студено и со засилен ветер, деновиве стабилизација на времето

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за сосема слаб локален снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималните температури ќе се искачуваат во интервалот од 4 до 13 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, додека температурата

Времето денеска: претежно облачно со повремени врнежи

Времето денеска: претежно облачно со повремени врнежи

Претпладне ќе биде променливо облачно, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Дневната температура ќе биде од 1 до 14 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 10 степени

Повторно е ладно: Еве какви температури најавува УХМР за наредните пет дена!

Повторно е ладно: Еве какви температури најавува УХМР за наредните пет дена!

Зимата ја почувствувавме и во април, но додека во регионот е типично зимско време со големи врнежи од дожд и снег кај нас е се’ малку поумерено. УХМР за денес најавува – претпладне променливо облачно, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен

Сончево но свежо, температурите до 14 степени

Сончево но свежо, температурите до 14 степени

Претпладне променливо облачно, на места во југозападните делови се уште ќе има услови за слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 6 до 14 степени. Во

Време: Сончево со умерена облачност до 14 степени

Време: Сончево со умерена облачност до 14 степени

Претпладне променливо облачно, на места во југозападните делови се уште ќе има услови за слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 6 до 14 степени.

Утре претпладне дожд а во текот на денот ќе биде сончево

Утре претпладне дожд а во текот на денот ќе биде сончево

До крајот на денот ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег. Повеќе врнежи ќе има во крајните западни и источни делови. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во југозападните делови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен

Утре претпладне дожд а во текот на денот ќе биде сончево

Утре претпладне дожд а во текот на денот ќе биде сончево

До крајот на денот ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег. Повеќе врнежи ќе има во крајните западни и источни делови. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во југозападните делови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен

Утре претпладне дожд а во текот на денот ќе биде сончево

Утре претпладне дожд а во текот на денот ќе биде сончево

До крајот на денот ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег. Повеќе врнежи ќе има во крајните западни и источни делови. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во југозападните делови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен

Од вечерва голем пад на температурите

Од вечерва голем пад на температурите

Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно, на повеќе места со повремени врнежи од дожд. На планините и на повисоките места ќе има врнежи од снег, додека кон крајот на денов и во текот на ноќта поради продор на постудена воздушна маса од север врнежите од дожд ќе преминат во врнежи од снег и на некои пониски места, особено во западните и

Облачно време со локални врнежи од дожд

Облачно време со локални врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, а во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег. Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во снег и на пониските места. Вдолж Повардарието ќе дува засилен северозападен, а