притисни ентер »

Италија: ОВДЕ ЕКСПЛОДИРА БИОЛОШКАТА БОМБА, вирусот потоа само се ширеше

Италија: ОВДЕ ЕКСПЛОДИРА БИОЛОШКАТА БОМБА, вирусот потоа само се ширеше

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека сите 40 илјади навивачи што присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенсија, одигран на 19. февруари во Милано, се заразени со корона вирусот. Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23. февруари. Ако вирусот циркулирал, 40 илјади навивачи што беа на стадионот

Италија: ОВДЕ ЕКСПЛОДИРА БИОЛОШКАТА БОМБА, вирусот потоа само се ширеше

Италија: ОВДЕ ЕКСПЛОДИРА БИОЛОШКАТА БОМБА, вирусот потоа само се ширеше

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека сите 40 илјади навивачи што присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенсија, одигран на 19. февруари во Милано, се заразени со корона вирусот. Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23. февруари. Ако вирусот циркулирал, 40 илјади навивачи што беа на стадионот

Градоначалникот на Бергамо: 40 илјади навивачи се заразија на „Сан Сиро“!

Градоначалникот на Бергамо: 40 илјади навивачи се заразија на „Сан Сиро“!

Коронавирусот пустоши во Италија и секој ден се јавуваат по нови 600 или 700 смртни случаи, бројки кои делуваат навистина застрашувачки со оглед на тоа што првиот заболен беше пријавен пред само еден месец. Новиот смртоносен вирус зема голем замав на чизмата и веќе Италија за жал е земја која бележи рекордни бројки по починати пациенти, но покрај потценувањето

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на шампионите на УЕФА на неутрален терен на „Сан Сиро“ во Милано пред 45.000 гледачи. Аталанта победи со

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на шампионите на УЕФА на неутрален терен на „Сан Сиро“ во Милано пред 45.000 гледачи. Аталанта победи со

ГАРИ:ИСТОРИСКИОТ МЕЧ НА АТАЛАНТА ВО ЛШ БЕШЕ БИОЛОШКА БОМБА

ГАРИ:ИСТОРИСКИОТ МЕЧ НА АТАЛАНТА ВО ЛШ БЕШЕ БИОЛОШКА БОМБА

ГАРИ:ИСТОРИСКИОТ МЕЧ НА АТАЛАНТА ВО ЛШ БЕШЕ БИОЛОШКА БОМБА Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гари изјави дека сите навивачи кои присуствувале на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со коронавирус. Екипата на Бергамо се сретна со Валенсија  на 19-ти февруари во Милано, на „Сан Сиро“ бидејќи нивниот стадион ’’Атлети Азури’’  не ги исполнуваше

Градоначалникот на Бергамо: Сите 40.000 навивачи на „Сан Сиро“ се ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Градоначалникот на Бергамо: Сите 40.000 навивачи на „Сан Сиро“ се ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Веста за „биолошка бомба“ која што го разнесе коронавирусот низ северна Италија, а најмногу во Ломбардија, лансирана од стадионот „Сан Сиро“, доби официјална потврда. На крајот, виновен е фудбалот. Една третина од Бергамо беше на натпреварот во Аталанта - Валенсија во Лигата на шампионите на 19-ти февруари,  од каде се прошири коронавирусот кој почна

Градоначалникот на Бергамо: Сите 40.000 навивачи на „Сан Сиро“ се ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Градоначалникот на Бергамо: Сите 40.000 навивачи на „Сан Сиро“ се ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС

Веста за „биолошка бомба“ која што го разнесе коронавирусот низ северна Италија, а најмногу во Ломбардија, лансирана од стадионот „Сан Сиро“, доби официјална потврда. На крајот, виновен е фудбалот. Една третина од Бергамо беше на натпреварот во Аталанта - Валенсија во Лигата на шампионите на 19-ти февруари,  од каде се прошири коронавирусот кој почна

„Натпреварот Аталанта – Валенсија од Лигата на шампиони стана биолошка бомба“

„Натпреварот Аталанта – Валенсија од Лигата на шампиони стана биолошка бомба“

„Натпреварот Аталанта – Валенсија од Лигата на шампиони стана биолошка бомба“ Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на шампионите на УЕФА на

„Биолошка бомба“ – 40.000 се заразиле на натпреварот Аталанта-Валенсија

„Биолошка бомба“ – 40.000 се заразиле на натпреварот Аталанта-Валенсија

Градоначалникот на Бергамо Џорџо Гори изјавил дека сите 40.000 навивачи што присуствувале на натпреварот Аталанта-Валенсија, одигран на 19 февруари во Милано, се заразиле со коронавирусот. Тоа била „биолошка бомба“ која придонела вирусот да се рашири во северниот дел на Италија. „Во тој период не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија е

Натпреварот Аталанта – Валенсија стана биолошка бомба за Бергамо

Натпреварот Аталанта – Валенсија стана биолошка бомба за Бергамо

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на шампионите на УЕФА на неутрален терен на „Сан Сиро“ во Милано пред 45.000 гледачи. Аталанта победи со

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на шампионите на УЕФА на неутрален терен на „Сан Сиро“ во Милано пред 45.000 гледачи. Аталанта победи со

Taжната теорија доби потврда: Сите 40.000 фанови на Аталанта од Милано си заминале со Ковид-19!

Taжната теорија доби потврда: Сите 40.000 фанови на Аталанта од Милано си заминале со Ковид-19!

Веста дека „биолошката бомба“ експлодирала на натпреварот Аталанта – Валенсија на „Сан Сиро“ доби и официјална потврда. Бергамо е едно од најголемите жаришта на коронавирусот во овие моменти, а Италија трпи загуби од огромни размери. На крајот за се ќе биде виновен фудбалот. Третина од граѓаните на Бергамо беа на натпреварот Аталанта – Валенсија во

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Atalanta’s Italian goalkeeper Pierluigi Gollini (R) deflects a shot during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match Atalanta Bergamo vs Valencia on February 19,

„Биолошка бомба“: Заразени 40.000 навивачи кои беа на мечот Аталанта-Валенсија!

„Биолошка бомба“: Заразени 40.000 навивачи кои беа на мечот Аталанта-Валенсија!

– Не знаевме што се случува, вирусот почна да се проширува, луѓето доаѓаа во групи и имаше физички контакти – вели градоналникот на Бергамо, Гари. Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гари рече дека сите навивачи кои беа на натпреварот Аталанта-Валенсија се заразени со коронавирус. Екипата од Бергамо беше домаќин на шпанскиот клуб на 19 февруари на стадионот

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

– Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на шампионите на УЕФА на неутрален терен на „Сан Сиро” во Милано пред 45.000 гледачи. Аталанта победи

Сите кои присуствувале на мечот Аталанта-Валенсија заразени од коронавирусот

Сите кои присуствувале на мечот Аталанта-Валенсија заразени од коронавирусот

Калчолигашот на 19 февруари на „Сан Сиро“ во Милано ги пречека „лилјаците“ во рамките од осминафиналето на Лигата на шампионите, а според многумина овој натпревар бил „биолошка бомба“ за ширењето на вирусот ковид-19. „Првиот пациент во Италија беше регистриран на 23 февруари и не знаевме што се случува. Вирусот беше меѓу нас и немавме поим дека 40

Тој меч во Милано беше биолошка бомба, немавме претстава што се случува...

Тој меч во Милано беше биолошка бомба, немавме претстава што се случува...

Градоначалникот на Бергамо верува дека мечот помеѓу Аталанта и Валенсија предизвика масивно ширење на коронавирусот во Италија, но и во Шпанија, каде исто така бројот на заболени расте од ден на ден, тој воедно се согласува со претходните констатации дека наведениот меч бил „биолошка бомба“. Сите 40,000 навивачи кои присуствуваа на мечот од Лигата

„Биолошката бомба“ потврдена: Сите 40.000 навивачи се заразени со коронавирус

„Биолошката бомба“ потврдена: Сите 40.000 навивачи се заразени со коронавирус

Џорџо Гари, градоначалникот на Бергамо, изјави дека сите навивачи кој беа присутни на натпреварот меѓу Аталанта и Валенсија се позитивни на коронавирус. Калчолигашот на 19 февруари на „Сан Сиро“ во Милано ги пречека „лилјаците“ во рамките од осминафиналето на Лигата на шампионите, а според многумина овој натпревар бил „биолошка бомба“ за ширењето на

Градоначалникот на Бергамо: Сите кои беа на мечот Аталанта-Валенсија се заразени со корона вирусот

Градоначалникот на Бергамо: Сите кои беа на мечот Аталанта-Валенсија се заразени со корона вирусот

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека сите 40 илјади навивачи што присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенсија, одигран на 19. февруари во Милано, се заразени со корона вирусот. Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23. февруари. Ако вирусот циркулирал, 40 илјади навивачи што беа на стадионот