притисни ентер »

(Фото) Елена и Гуте од „Гранд“ слават годишница од брак

(Фото) Елена и Гуте од „Гранд“ слават годишница од брак

Ѕвездите на „Гранд“, Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ прославија една година во брак. Тие два пати слават годишница, еднаш на денот кога се венчаа во матично во Србија, а втор пат на денот кога правеа црковна венчавка и Свадба во Македонија. „Моја поддршка, мој пријател, моја љубов. Секој ден со тебе е привилегија. Ние сме … Continue reading (Фото)

(Фото) Елена и Гуте од „Гранд“ слават годишница од брак

(Фото) Елена и Гуте од „Гранд“ слават годишница од брак

Ѕвездите на „Гранд“, Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ прославија една година во брак. Тие два пати слават годишница, еднаш на денот кога се венчаа во матично во Србија, а втор пат на денот кога правеа црковна венчавка и Свадба во Македонија. „Моја поддршка, мој пријател, моја љубов. Секој ден со тебе е привилегија. Ние сме од оние што имаат две

Елена Миленковска и Гуте се посебни среќници – имаат огромна причина за славење во домот

Елена Миленковска и Гуте се посебни среќници – имаат огромна причина за славење во домот

ИЗВОР Скопје24 | февруари 23, 2021 Пејачката која македонската јавност ја запозна по учеството во шоуто Ѕвездите на Гранд и својот избраник Гуте вчера прославија една година од брак. Инаку, овој пар е поразличен од останатите по тоа што тие слават две годишнини, а сето тоа се должи на тоа што тие правеа две семејни прослави, прво регистрација во Белград,

Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ ја слават првата годишнина од бракот: „Секој ден со тебе е привилегија“

Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ ја слават првата годишнина од бракот: „Секој ден со тебе е привилегија“

фото: принтскрин/инстаграм/елена миленковска Елена  Миленковска и Гуте Маринковиќ се запознаа во „Ѕвездите на Гранд“. Тие заедно беа под менторство на Ана Бекута, па тогаш се запознаа и започнаа емотивна врска. Елена и Гуте по неколкумесечна врска, во февруари претходната година го кажаа судбоносното „да“ и запливаа во брачните води. Потоа, по неколку