притисни ентер »

Ристова-Астеруд била приведена на аеродром, таа објасни што точно се случило

Ристова-Астеруд била приведена на аеродром, таа објасни што точно се случило

Професорката од Правниот факултет, Каролина Ристова-Астеруд вчера наутро била приведена на скопскиот аерродром. Според билтенот на МВР: „Во 02:30 часот во Меѓународниот Аеродром – Скопје, полициски службеници ја лишиле од слобода К.Р.А.(50) од Скопје, затоа што го нарушила јавниот ред и мир со викање, непристојно и дрско однесување и со навредување

ВИДЕО: Професорката Каролина Ристова-Астеруд е приведена на Скопскиот аеродром, најави дека ќе се жали во МВР

ВИДЕО: Професорката Каролина Ристова-Астеруд е приведена на Скопскиот аеродром, најави дека ќе се жали во МВР

ВИДЕО: Професорката Каролина Ристова-Астеруд е приведена на Скопскиот аеродром, најави дека ќе се жали во МВР Ж.Н. Пред 3 минути Професорката Каролина Ристова-Астеруд / фото: Јутјуб/принтскрин Професорката од Правниот факултет, Каролина Ристова-Астеруд е жената за која МВР извести дека вчера рано утрото била приведена на скопскиот аеродром. Според

По пријава на „сомнителна торба“ професорката Ристова Астеруд приведена на скопскиот аеродром: Ме држеа со часови во лисици

По пријава на „сомнителна торба“ професорката Ристова Астеруд приведена на скопскиот аеродром: Ме држеа со часови во лисици

Професорката од правниот факултет Каролина Ристова Астеруд била приведена на скопскиот аеродром, потврди самата преку социјалните мрежи. Меѓутоа, таа вели дека инцидентот не се случил поради барана потврда за вакцинација, туку бидејќи пријавила сомнителна торба на аеродромот. Расправијата и правното убедување  со граничната аеродромска полиција завршила

Приведена Каролина Ристова-Астеруд на скопскиот аеродром: Пријавив сомнителна торба и настана голем инцидент

Приведена Каролина Ристова-Астеруд на скопскиот аеродром: Пријавив сомнителна торба и настана голем инцидент

Професорката од Правниот факултет, Каролина Ристова-Астеруд вчера наутро била приведена на скопскиот аерродром. Според билтенот на МВР: „Во 02:30 часот во Меѓународниот Аеродром – Скопје, полициски службеници ја лишиле од слобода К.Р.А.(50) од Скопје, затоа што го нарушила јавниот ред и мир со викање, непристојно и дрско однесување и со навредување

(Видео) Се огласи Астервуд по веста за aпceњето: МВР лaжe, приjaвив coмнителна торба и настана голем инцидeнт

(Видео) Се огласи Астервуд по веста за aпceњето: МВР лaжe, приjaвив coмнителна торба и настана голем инцидeнт

Во иницијалите К.Р.А (50) во Билтенот на МВР многумина ја препознаа професорката од Правниот факултет Каролина Ристова Астеруд, па веста дека била уапсена, иако во билтенот пишуваше приведена, брзо почна да се шири по порталите. Како што информираше Министерството за внатрешни работи, во 02:30 часот полициски службеници ја привеле К.Р.А.(50) од Скопје,