притисни ентер »

Доминик Тим сака да се смири со Серена Вилијамс

Доминик Тим сака да се смири со Серена Вилијамс

Финалистот на „Ролан Гарос“, Доминик Тим се надева дека ќе се помири со Серена Вилијамс. Како знак на добра волја, тој посочи дека и двајцата треба да учествуваат во турнир во мешани парови. И двајцата беа во центарот на напнатоста за време на „Ролан Гарос“. Додека зборуваше за време на прес-конференција по уште една победа, организаторите во замолија

Тием се „вади“ за скандалот во Париз со предлог да игра во двојки со Серена

Тием се „вади“ за скандалот во Париз со предлог да игра во двојки со Серена

Доминик Тием и Серена Вилијамс се најдоа на насловните страници за време на Ролан Гарос. Четвртиот светски тенисер нервозно реагираше кога организаторите на турнирот ја прекинаа неговата прес-конференција со цел да и овозможат на американската тенисерка да зборува пред медиумите по поразот од Софија Кенин. Австриецот рече дека не му се допаѓа овој