Салата со праз, маслинки и сирење

За љубителите на праз. Салата со свеж праз. Празот се чисти,се мие па се сечка на коцки. Се додаваат маслинките и сирењето кое претходно го исецкавме на коцки. Попрскуваме со квалитетно маслиново масло. Наросуваме хималајска сол и свежо мелен црн бибер. Промешуваме добро. Салатата е спремна. Јас по своја желба наросив и мајоран. Зависи од вкусот и