Ѓоковиќ откри каде ги чува сите трофеи кои ги освоил

По титулата во Токио и Париз, Новак Ѓоковиќ ги впери очите на трофејот на завршниот турнир во Лондон. Српскот тенисер воедно ќе игра и за првото место на АТП листата, за кое конкуренција има во Рафаел Надал . Досега во кариерата 32-годишникот има освоено 77 титули, а сега откри каде се тие и што прави со нив. „Не ги чувам трофеите дома (во Монте Карло)