притисни ентер »

Адеми и Динамо испишаа историја, Милан преживеа во Севилја

Адеми и Динамо испишаа историја, Милан преживеа во Севилја

Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми избори пласман во нокаут фазата во Лига Европа. Ова официјално беше потврдено вечерва со победата на хрватскиот шампион над Трнава со 3-1 со што оваа генерација испиша историја. Имено со овој триумф Динамо дојде до 12 бод по четвртата рунда во групата Д, односно до пласман во следната фаза во ова клупско

По 49 години Динамо Загреб избори пласман во елиминациската фаза во Европа!

По 49 години Динамо Загреб избори пласман во елиминациската фаза во Европа!

Динамо Загреб со Аријан Адеми во тимот со 3-1 ја победи Спартак Трнава и на две кола до крајот на групната фаза со 12 бодови го завери учеството во елиминациите во Лига Европа. Динамо Загреб за прв пат по 49 години ќе игра во елиминациона фаза во европско натпреварување. Хрватскиот тим редовно беше елиминиран во групната фаза, но овој пат на две кола

Четврта победа за Динамо и Адеми за пласман во елиминационата фаза

Четврта победа за Динамо и Адеми за пласман во елиминационата фаза

Динамо Загреб со Аријан Адеми во тимот со 3-1 ја победи Спартак Трнава и на две кола до крајот на групната фаза со 12 бодови го завери учеството во елиминациите во Лига Европа. Динамо Загреб за прв пат по 49 години ќе игра во елиминациона фаза во европско натпреварување. Хрватскиот тим редовно беше елиминиран во групната фаза, но овој пат на две кола

Адеми и Динамо испишаа историја, Милан преживеа во Севилја (Видео)

Адеми и Динамо испишаа историја, Милан преживеа во Севилја (Видео)

Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми избори пласман во нокаут фазата во Лига Европа. Ова официјално беше потврдено вечерва со победата на хрватскиот шампион над Трнава со 3-1 со што оваа генерација испиша историја. Имено со овој триумф Динамо дојде до 12 бод по четвртата рунда во групата Д, односно до пласман во следната фаза во ова клупско

Динамо Загреб со триумф против Трнава обезбеди пласман во нокаут-фаза (ВИДЕО)

Динамо Загреб со триумф против Трнава обезбеди пласман во нокаут-фаза (ВИДЕО)

Вечерва беше комплетирано четвртото коло во групната фаза од Лигата на Европа, а екипата на нашиот интернационалец Аријан Адеми, односно Динамо Загреб победи со 3-1 против Спартак трнава и обезбеди пласман во нокаут-фазата. Немаше никакви дилеми за победникот на денешниот натпревар на „Максимир“, откако домаќините стигнаа до водство преку Амер Гојак

Мамиќ дочека: Динамова пролет во Загреб, конечно, по долги 49 години!

Мамиќ дочека: Динамова пролет во Загреб, конечно, по долги 49 години!

Хрватскиот тим Динамо Загреб по долги години ќе има европска пролет. „Модрите“, во чии редови настапува Аријан Адеми , со 3-1 ја совладаа Спартак Трнава и влегоа во нокаут-фазата во Лигата на Европа. Верувале или не, тоа е прв настап на хрватскиот гигант во нокаут-фазата по долги 49 години. Последен пат Динамо играше нокаут-фаза во 1970 година, кога

Адеми со Динамо ќе заверува европска пролет, Елмас и Николов за исчекор кон елиминации

Адеми со Динамо ќе заверува европска пролет, Елмас и Николов за исчекор кон елиминации

Македонскиот репрезентативен фудбалер за врска, Аријан Адеми, капитенот на Динамо Загреб денеска (21 часот) ќе ја има првата шанса со Динамо Загреб за да обезбеди европска пролет во Лига Европа, првпат по 48 години за хрватскиот великан во мечот против Спартак Трнава, а Елиф Елмас и Бобан Николов како домаќини ќе се обидат со победи да исчекорат кон