притисни ентер »

Xiaomi подготвува смартфон со камера од 144 мегапиксели

Xiaomi подготвува смартфон со камера од 144 мегапиксели

Компанијата Xiaomi подготвува нов смартфон кој ќе има главна камера од 144 мегапиксели. Се верува дека се работи за моделот Mi 10S Pro или Mi CC10 Pro кој ќе добие камера од 144 MP, но засега нема нови официјални информации. Сепак, Xiaomi е познат како еден од водечките технолошки гиганти кои произведуваат камери со голем број на мегапиксели. Mi 10