Легендарниот Меџик посочи кој ќе биде МВП во НБА во следнава сезона

Додека Лос Анџелес Лејкерс ги промовира играчите за новата сезона и воедно најавува атак на титулата, легендата на 16-кратниот НБА шампион, Маџик Џонсон даде свој тип за тоа која ќе ја понесе наградата за најкорисен играч во натпреварувачката 2019/2020. Џонсон верува дека ова признание ќе заврши токму во неговиот поранешен клуб и тоа во рацете на Леброн