Десерт од ананас и бисквити

Овој колач го нарекуваат пита од милион долари поради неверојатната хармонија од вкусови. СОСТОЈКИ ЗА КОРА: 300 гр бисквити 70 гр растопен путер 3 лажици шеќер СОСТОЈКИ ЗА ФИЛ: 100 гр маргарин 2 лажици шеќер 300 мл млеко во прав 250 гр ананас од конзерва 250 мл шлаг 3 лажици сок од лимон 1 рака ореви НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Сите состојки за кора измешајте