притисни ентер »

Комплетирано е 10. коло на македонската Суперлига. Табела

Комплетирано е 10. коло на македонската Суперлига. Табела

Со денешните две средби, комплетирано е десетото коло на македонската Суперлига. Екипата на Охрид го порази Тинекс Пролет, а Вардар Јуниор славеше против Радовиш. . Резултати: РК Металург – РК Металург 2  39:27 (16:12) Бутел Скопје – Пелистер  32:23 (17:10) Струга – Работнички  32:31 (15:19) Охрид – Тинекс Пролет  29:28 (16:12) Вардар Јуниор – Радовиш 

Анѓеловски се разбрани, Вардар Јуниор до важни бодови со Радовиш

Анѓеловски се разбрани, Вардар Јуниор до важни бодови со Радовиш

Екипата на Вардар Јуниор забележа важна победа во Суперлигата и на домашен терен славеше над Радовиш (29-26) со што го презеде петтото место на табелата. Дуелот меѓу двата тима се реши во последните десет минути, кога Вардар Јуниор имаше порасположен голман. „Црвено-црните“ отворија подобро, потоа, Радовиш се врати, па направи пресврт, а откако Вардар

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Вардар Јуниор

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Вардар Јуниор

Во Автокоманда денеска се одигра дерби натпревар меѓу младинците на Металург 2 и на Вардар Јуниор. По голема борба, победата им припадна на нашите ракометари. Еве фотографии од оваа средба. .

Во драматичен натпревар, младинците на Металург 2 го совладаа Вардар Јуниор

Во драматичен натпревар, младинците на Металург 2 го совладаа Вардар Јуниор

Во дерби натпреварот од третото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург 2 минимално го совладаа тимот на Вардар Јуниор, со резултат 20:19 (12:8). Видовме еден од тие натпревари поради кои се сака ракометот, а како што и му прилега тој заврши со вистинска драма на крајот. Младинската екипа на Металург 2 беше подобриот

Фотогалерија од средбата Металург – Металург 2

Фотогалерија од средбата Металург – Металург 2

Во рамките на десетото коло на македонската ракометна Суперлига, во Автокоманда се одигра втората братска средба меѓу нашите две екипи – Металург и Металург 2, која заврши со убедлив триумф на Металург. Еве фотографии од овој натпревар. .

Металург повторно подобар од Металург 2

Металург повторно подобар од Металург 2

Во Автокоманда по вторпат во сезонава гледавме натпревар меѓу нашите две екипи – Металург и Металург 2. И овој пат победата им припадна на поискусните, па и поквалитетни, ракометари на Металург, кои своите помлади колеги по дрес ги совладаа со убедливи 39:27 (16:12). Без разлика на убедливиот пораз на Металург 2, во добар дел од натпреварот гледавме

„Братското“ дерби за поискусниот: Металург останува лидер во Суперлигата

„Братското“ дерби за поискусниот: Металург останува лидер во Суперлигата

Екипата на Металург продолжува со одличните игри и со победа ја стартуваше втората фаза од новата сезона на Суперлигата, откако во „братското“ дерби со Металург 2 славеше со сигурни 39-27. Целосниот натпревар: Двете екипи атрактивно го отворија дуелот во Автокоманда. Пулените на Игор Котевски не се уплашија од ѕвездите на Кастратовиќ и одлично се држеа