притисни ентер »

Јеменските сили соборија американски борбен дрон во Сана (ВИДЕО)

Јеменските сили соборија американски борбен дрон во Сана (ВИДЕО)

Јеменската армија, помогната од борците на здружените оружени племенски групи „Популарни комитети“, пресретнале и нанишаниле беспилотно летало што ѝ припаѓало на воената коалиција предводена од Саудиска Арабија, кое летало над регионот на западноцентралната провинција Сана. Неименуван воен извор во Јемен, за телевизиската мрежа на арапски јазик Ал